Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili

Mehtap Erdoğan

Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-08
YAZAR Mehtap Erdoğan
ISBN 6055397562
DOSYA FORMATI 12,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Güneşe ve aya ışık kaynağı olan, değil bülbülün güllerin bile kendisine âşık olduğu, onunkine benzer bir güzelliği hiçbir aynanın görmediği, gâh ölümsüzlük suyu gibi olan dudaklarıyla âşıklara can veren gâh bir bakışıyla gönül ülkesini yerle bir eden sevgili, divan şiirinin yüzyıllarca anlatmaktan bıkmadığı eşsiz bir hazine gibidir.Sevgilinin güzellik unsurları üzerine yazılmış müstakil bazı eserler ile manzumelerden ve her yüzyıldan seçilen bazı şairlerin divanlarından hareketle hazırlanmış olan bu çalışma gül, sümbül, lale, nergis, susen, şebboy, yasemin, erguvan; kafur, misk, amber; la‘l, yakut, zümrüt, akik, inci, mercan; guy, çevgan, micmer vb. pek çok görsel malzemeyi içermektedir. Ortaya konulan benzetme unsurlarının bunlar sayesinde daha iyi anlaşılacağı muhakkak. Zira sümbülü tanımadan zülfü hayal etmeye çalışmak, nergisi tanımadan gözün vasfını anlamak oldukça zor.Yüzlerce teşbih unsurunu içeren bu çalışma vasıtasıyla gördük ki ne benzetme ögelerine bir sınır konulabilir ne de bunlar üzerine kurulan hayallere… Bu bakımdan elinizdeki kitap, sevgilinin güzellik denizinden sadece bir damladır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili.

...sıtasıyla gördük ki ne benzetme ögelerine bir sınır konulabilir ne de bunlar üzerine kurulan hayallere ... Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili - Kitabevi Yayıncılık... ... ... ...bakışıyla gönül ülkesini yerle bir eden sevgili, divan şiirinin yüzyıllarca anlatmaktan bıkmadığı eşsiz bir hazine gibidir. Bu bakımdan elinizdeki kitap, sevgilinin güzellik denizinden sadece bir damladır. Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili. Yeni. Ücretsiz Kargo. veren gâh bir bakışıyla gönül ülkesini yerle bir eden sevgili, divan şiirinin yüzyıllarca anlatmak ... Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili - icerik.xyz ... . veren gâh bir bakışıyla gönül ülkesini yerle bir eden sevgili, divan şiirinin yüzyıllarca anlatmaktan bıkmadığı eşsiz bir hazine gibidir. Yüz yıllar boyu varlığını sürdürmüş divan şiirimizin en temel unsurudur sevgili. Divan şiirinde güzellik unsurlarının gelenek tarafından belirlenmiş belli ifade şekilleri ve kalıplaşmış benzetmeleri... 74.70 TL. Yüzlerce teşbih unsurunu içeren bu çalışma vasıtasıyla gördük ki ne benzetme ögelerine bir sınır konulabilir ne de bunlar üzerine kurulan hayallere... 61.20 TL. Yüzlerce teşbih unsurunu içeren bu çalışma vasıtasıyla gördük ki ne benzetme ögelerine bir sınır konulabilir ne de bunlar üzerine kurulan hayallere... Mehtap Erdoğan. Güneşe ve aya ışık kaynağı olan, değil bülbülün güllerin bile kendisine âşık olduğu, onunkine benzer bir güzelliği hiçbir aynanın görmediği... ...bir eden sevgili, divan şiirinin yüzyıllarca anlatmaktan bıkmadığı eşsiz bir hazine gibidir. etmeye çalışmak, nergisi tanımadan gözün vasfını anlamak oldukça zor.Yüzlerce teşbih unsurunu içeren bu... ...bakışıyla gönül ülkesini yerle bir eden sevgili, divan şiirinin yüzyıllarca anlatmaktan bıkmadığı eşsiz bir hazine gibidir. Bu bakımdan elinizdeki kitap, sevgilinin güzellik denizinden sadece bir damladır. Label. Ana Sayfa / Edebiyat / Deneme. Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. Alış-Veriş Listeme Ekle. Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili. veren gâh bir bakışıyla gönül ülkesini yerle bir eden sevgili divan şiirinin yüzyıllarca anlatmaktan bıkmadığı eşsiz bir hazine gibidir. ...bakışıyla gönül ülkesini yerle bir eden sevgili, divan şiirinin yüzyıllarca anlatmaktan bıkmadığı eşsiz bir hazine gibidir. Bu bakımdan elinizdeki kitap, sevgilinin güzellik denizinden sadece bir damladır. Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Kitabevi Yayınları Yayınevine ait Güzellik Unsurlarıyla Divan Şiirinde Sevgili kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın... ...yerle bir eden sevgili divan şiirinin yüzyıllarca anlatmaktan bıkmadığı eşsiz bir hazine gibidir. Bu bakımdan elinizdeki kitap sevgilinin güzellik denizinden sadece bir damladır. Basım Yılı. 2013. 67.50 TL. Yüzlerce teşbih unsurunu içeren bu çalışma vasıtasıyla gördük ki ne benzetme ögelerine bir sınır konulabilir ne de bunlar üzerine kurulan hayallere......