Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri

Serpil Özdemir

Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-05
YAZAR Serpil Özdemir
ISBN 6051702742
DOSYA FORMATI 10,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

« Türkçe derslerinin odağında yer alan metinler; türleri, temalara uygunlukları, okunabilirlik düzeyleri, görsellerle uyumu, içerdikleri değerler açısından incelenmiştir. Dersin amaçlarına ulaşmasında kullanılan etkinlikler; sözcük öğretimi, dil bilgisi öğretimi, etkinliklerin nitelikleri ve görsellerin kullanımı açısından incelenmiştir. İncelemeler öğretim programı boyutlarına göre sınıflandırılırsa ders kitaplarının ne öğretelim sorusunu cevaplayan içeriği, nasıl öğretelim sorusunu cevaplayan öğretme-öğrenme süreci incelemelerin yoğunlaştığı boyutlar olarak öne çıkmaktadır. İçeriğe ve öğretme-öğrenme sürecine yönelik olarak yapılan bu incelemelerde Program'ın amaçları daima göz önünde bulundurulmuştur. Program'ın ölçme ve değerlendirmeye ilişkin yaklaşımı ile ders kitabının uyumlu olup olmadığı etkinliklerin nitelikleri üzerinden dolaylı olarak değerlendirilmiştir, ancak tema sonu ölçme ve değerlendirme çalışmaları bağımsız olarak gözden geçirilmemiştir, bu da çalışmanın bir eksiği olarak değerlendirilebilir. Bu kitapta sunulan kuram, ölçüt ve örneklerin Türkçe öğretmenleri için okuttukları ders kitaplarındaki sorunları doğru teşhis etmede, öğretmen adayları için okutacakları ders kitaplarının niteliklerini belirlemede, ders kitapları yazarları için istenen özelliklere sahip ders kitaplarını hazırlamada yol gösterici olması dileğiyle. »

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri.

...rsellerle uyumu, içerdikleri değerler açısından incelenmiştir ... Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri - ePttAVM ... . 30.69 TL. Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri-Anı Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... Bu kitapta sunulan kuram, ölçüt ve örneklerin Türkçe öğretmenleri için okuttukları ders https://www.maksatkitap.com/urun/kuramdan-uygulamaya-turkce-ders-kitabi-incelemeleri. ...E ... Diğer - Anı Yayıncılık - Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı... ... .com/urun/kuramdan-uygulamaya-turkce-ders-kitabi-incelemeleri. ...Eleştiri, İnceleme, Kuram Edebiyat>Fantastik Edebiyat>Fransız Edebiyatı Edebiyat>Gençlik. Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri. Serpil Özdemir. Anı Yayıncılık. İncelemeler öğretim programı boyutlarına göre sınıflandırılırsa ders kitaplarının ne öğretelim sorusunu Bu kitapta sunulan kuram, ölçüt ve örneklerin Türkçe öğretmenleri için okuttukları ders... Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri. Mağaza: Kitap Kurdu Kırtasiye. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Doğrulama Kodu. Dersin amaçlarına ulaşmasında kullanılan etkinlikler; sözcük öğretimi dil bilgisi ö. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kuramdan Uygulamaya Türkçe Ders Kitabı İncelemeleri....