Hüseyin Nihal AtsızHayatı Fikirleri Ve Romanları Üzerine Bir İnceleme

Dr. Cihan Özdemir

Hüseyin Nihal AtsızHayatı Fikirleri Ve Romanları Üzerine Bir İnceleme
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-25
YAZAR Dr. Cihan Özdemir
ISBN 6052028865
DOSYA FORMATI 6,4 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hüseyin Nihal Atsız, yaşadığı fırtınalı hayat serüveni, siyasî düşünceleri ve edebî eserleriyle, Cumhuriyet dönemi Türk aydınları arasında kendine özgü yeri olan bir şahsiyettir. Atsız, siyasî yazılarında olduğu gibi, edebî eserlerinde de belirli bir tez verme amacını gütmüştür. Onun metafizik unsurlarla besleyip zenginleştirerek âdeta ideolojiler üstü bir boyuta yükselttiği ve “din gibi derin, tasavvuf gibi mistik” bir sis­tem olarak tanımlayıp takdim ettiği Türkçülük dünya görüşü, bütün hayatına, siyasî ve edebi eserlerine yön vermiştir.Bu çalışmanın Atsız'ın hayatını kapsayan ilk bölümünde onun oldukça hareketli hayatı anlatılmaya, mizacı ve kişiliği tanıtılmaya çalışılmış; sonraki bölümlerde ise ağırlıklı olarak Atsız'ın fikirleri ve romanları üzerinde durulmuştur.Aslında Atsız hakkında yazılmış bir doktora tezi olan bu kitap, onun zihin ve muhayyilesinde, romanlarının fiktif dünyasında dolaşmak isteyen okuyucular için bir yol haritası olması niyetiyle yazılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hüseyin Nihal AtsızHayatı Fikirleri Ve Romanları Üzerine Bir İnceleme i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hüseyin Nihal AtsızHayatı Fikirleri Ve Romanları Üzerine Bir İnceleme.

...erine Bir İnceleme Hüseyin Nihal Atsız yaşadığı fırtınalı hayat Çocuk ve Gençlik ... Atsız Bey: Hüseyin Nihal Atsız'ın Hayatı, Fikirleri ve Romanları Üzeri ... . 12+ Yaş Hikaye ve Romanlar. Felsefe. ağırlıklı olarak Atsız'ın fikirleri ve romanları üzerinde durulmuştur. Hüseyin Nihal Atsız & Hayatı Fikirleri Ve Romanları Üzerine Bir İnceleme Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızd... Atsız Bey, etki alanına giren yoldaşları nazarında daima 'er kişi' örneği olmuş, kendilerine ülkü olarak Türklüğü ve Türk Bu çalışma Atsız Bey'in hayatının ve şahsiyetinin ana çizgilerini ortaya koyuyor. Dr. Cihan Özdemir. Hüseyin Nihal Atsız, yaşadığı fırtınalı hayat serüv ... Hüseyin Nihal Atsız-Hayatı Fikirleri ve Romanları Üzerine Bir... ... . Dr. Cihan Özdemir. Hüseyin Nihal Atsız, yaşadığı fırtınalı hayat serüv...