Sonsuza Yolculuk

Yrd. Doç. Dr Ali Güler

Sonsuza Yolculuk
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-03-01
YAZAR Yrd. Doç. Dr Ali Güler
ISBN 6059828666
DOSYA FORMATI 10,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Devletimizin kurucusu ve "çağdaş Türkiye" idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan araştırmalar son yıllarda ciddi bir artış göstermiştir. Şüphesiz yapılan araştırmaların çokluğu, bu büyük insanın hayatı ile ilgili bilgilerin ve düşüncelerinin geniş kitlelere ulaştırılması bakımından sevindirici bir gelişmedir. Fakat Atatürk, "doğru" anlaşılıp, kitlelere "doğru" anlatılmalıdır.Bunun için de çalışmaların "doğru" ve "sağlam" kaynaklara dayandırılması büyük önem taşımaktadır.Bu kapsamda Mustafa Kemal'in "Atatürk" hâline gelmesinde ve onun büyük "dehası"nın oluşum sürecinde yaşananların belgelere dayalı olarak ortaya konulması Atatürk'ü anlamak ve anlatmak açısından şarttır.Şüphesizdir ki, daha çocukluğunda başlayan ve sonraki yıllarda artarak devam eden âdeta hastalık derecesindeki "okuma tutkusu" ile "kitap sevgisi" dehayı besleyen en önemli kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır.Atatürk, hem okuyan hem de yazan bir devlet adamıdır. Kanaatimizce onu "büyük" yapan da bu özelliğidir.Vasıf Çınar'a söylediği sözlerden kendisinin de bu durumun farkında olduğu, yani bu konuda bilinçle hareket ettiği anlaşılmaktadır.Bu araştırmada, onun dehasının oluşum süreçleri ve bu süreçlere etki eden etkenler incelenmektedir. Aile çevresi, eğitim ve öğrenim çevresi, yabancı dil bilgisi, gazetecilik merakı, okuma tutkusu, özel kütüphanesi, etkilendiği yazarlar, şairler, düşünce adamları ve yazdığı eserler belgelere dayalı olarak incelenmiş ve yorumlanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sonsuza Yolculuk i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sonsuza Yolculuk.

...gi. Damlanın Dolabı - Kare Diyarına Yolculuk Çizgi Filmi Çizgi Film Karakterleri ... Sonsuza Yolculuk Video, Sonsuza Yolculuk Clip ... . Ali Güler. Türk milletinin ortak paydası olan Mustafa Kemal Atatürk, dünya liderleri arasında gerek yaşadığı dönemde gerekse ölümünden sonra hakkında en çok kitap yazılan liderlerden birisidir. Ana Sayfa > Karışık > Sonsuza Yolculuk. Sonsuza Yolculuk. Yorumlar. Yorum yap. Gelin hanım odasında yolculuk için hazırlanırken kız kardeşi de ona yardım ediyormuş. Dilerim üçler, beşler, yediler ve kırklar aşkına sonsuza kadar kara taş olas ... Sonsuza Yolculuk - 1 - Wattpad ... . Dilerim üçler, beşler, yediler ve kırklar aşkına sonsuza kadar kara taş olasın!" diyerek beddua etmiş. Dini Çizgi Filmler ve Animasyon, Sonsuza Yolculuk Çizgi Film. Sonsuza Yolculuk Çizgi Film. Share this video Read 1 from the story Sonsuza Yolculuk by queenbsometime (Burcu Tarman) with 82 reads. kardeş, okul, arkadaşlık. Saatlerdir bu odadaydım.Zaman kavramımı yiti... ޞüphesiz, konuyla ilgili yayımlanmış anılar ve incelemeler de kullanılmıştır. "Sonsuza Yolculuk", ana hatları ile bir belgeselin de metnine esas teşkil etmiş idi. + - sonsuza yolculuk...