Müslüman KardeşlerMuhalefetten İktidara

Alison Pargeter

Müslüman KardeşlerMuhalefetten İktidara
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-03
YAZAR Alison Pargeter
ISBN 6053141099
DOSYA FORMATI 6,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, Müslüm Kardeşler hareketinin Mısır’da 1928’de ortaya çıkışından itibaren ana akım siyasete dahil oluşunun evrimini inceliyor. Kitap, hareketin amaç ve stratejilerini analiz ediyor. Sonrasında da İhvan’ın neden Arap Baharı öncesinde atalete düşerek geleneklerinin ötesine geçemediğini ya da anlamlı bir şekilde reform gerçekleştirmeyi başaramadığını değerlendiriyor. Aynı zamanda hareketin Arap Baharı’na nasıl tepki verdiğini ve Mısır örneğinde iktidara nasıl yöneldiğini tahlil ediyor. Ulusal ve uluslararası meseleler arasında Kahire’deki ana merkez ile ulusötesi hareketin geri kalanı arasında kurulan ilişkiyle ifade edilen karmaşık dinamiklere de göz atıyor.Müslüman Kardeşler’e aşina olanlar için, hareketin Arap Baharı sırasındaki tutumu o kadar da şaşırtıcı değil. Müslüman Kardeşler daima, tespit etmesi neredeyse imkansız ihtilaflar ve çelişkilerin hareketi olmuştur. Gerçekten de onu derinlemesine idrak etmek isteyenler için her zaman bir muammayı temsil etmiştir örgüt. Aynı anda, siyasi bir kurummuş gibi çalışan bir harekettir; ulusal kanatlarının bağımsızlığına vurgu yapan ulusüstü bir örgüttür; kendisini barışçı olarak yansıtsa da bazı kanatları doğrudan şiddet olaylarına karışmıştır; Batı’yı ve Batılı değerleri genel itibariyle reddeder ancak Batılılar nezdinde ilerici, kapsayıcı değerleri ihtiva eden makul bir örgüt olarak görülmek hususunda heveslidir. Muğlaklığa bürünmüş ve şiddet, kadınların ve gayri-Müslim azınlıkların toplumdaki yeri gibi konuları da muhteva eden kilit meselelerde tekil bir duruş sergilemekte zorlanacak derecede farklı kollara ve akımlara sahip bir harekettir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Müslüman KardeşlerMuhalefetten İktidara i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Müslüman KardeşlerMuhalefetten İktidara.

...r'in (İhvan-ı Müslim) 1970 yılında Nasır'ın ölümünden sonra, eskiden Müslüman Kardeşler'le iyi ilişkileri olan Enver Sedat iktidara geldi ... Müslüman Kardeşler; Muhalefetten İktidara... | semakirtasiye.com.tr ... . Müslüman Kardeşler Cemiyeti ya da İhvânü'l-Müslimîn, Arap dünyasının en eski, en etkili ve en büyük İslami hareketi olmakla birlikte birçok Arap ülkesindeki en geniş siyasi muhalif örgütüdür. Müslüman Kardeşler. Muhalefetten İktidara. Alison Pargeter. Aynı zamanda hareketin Arap Baharı'na nasıl tepki verdiğini ve Mısır örneğinde iktidara nasıl yöneldiğini tahlil ediyor. ... Müslüman Kardeşler - Muhalefetten İktidara Alison... - GittiGidiyor ... . Alison Pargeter. Aynı zamanda hareketin Arap Baharı'na nasıl tepki verdiğini ve Mısır örneğinde iktidara nasıl yöneldiğini tahlil ediyor. Müslüman Kardeşler Muhalefetten İktidara. Satışta. Satış Fiyatı:25.00 TL. Aynı zamanda hareketin Arap Baharı'na nasıl tepki verdiğini ve Mısır örneğinde iktidara nasıl yöneldiğini tahlil ediyor. Müslüman Kardeşler; Muhalefetten İktidara. Ayrıntı Yayınları. Bu kitap, Müslüm Kardeşler hareketinin Mısır'da 1928'de ortaya çıkışından itibaren ana akım siyasete dahil oluşunun evrimini... 16.75 TL. Müslüman Kardeşler'e aşina olanlar için, hareketin Arap Baharı sırasındaki tutumu o kadar da şaşırtıcı değil. Müslüman Kardeşler daima, tespit etmesi neredeyse imkansız ihtilaflar ve......