Teslis'in İkincisi

Alberto Caeiro

Teslis'in İkincisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-03-26
YAZAR Alberto Caeiro
ISBN 6058671751
DOSYA FORMATI 7,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Caeiro şiirlerini derin ve algılanamaz bir gelişme içinde tamamladı, bu durum bilinçaltı insanlığının bilinçli aklı üzerinden medeniyetin mantıksal gelişimini andırır Ricardo Reis, ustam dediği Alberto Caeiro’yu böyle anlatıyor. Ya da başka bir deyişle bir alt benlik, başka bir alt benliği böyle tanımlıyor. Ricardo Reis ve Alberto Caeiro, her iki kişilik de Fernando Pessoa’nın şiirlerini yazarken kullandığı mahlasları, daha doğrusu kullandığı birçok mahlastan sadece ikisi. Aslında Pessoa söz konusu olduğunda, kullandığı bu kurgu isimleri mahlas olarak tanımlamak yeterli olmayacaktır. Çünkü Pessoa’nın yarattığı her kimliğin yazını ve poetikası birbirine çok fazla benzemez, hepsinin kendine has bir dili ve sesi vardır. Pessoa, içinde yaşayan bir çok kişiliğe sadece ellerini verir ve o kimlik Pessoa’nın bedenini kendi sesini duyurmak için kullanır. Pessoa; Teslis'in İkincisi'nde Caeiro'nın gözünden, cennetti terkedip, yeryüzünde bir çocuk olarak yeniden doğan İsa'nın zarif ve hüzünlü hikayesini anlatıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Teslis'in İkincisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Teslis'in İkincisi.

...cuk olarak yeniden doğan İsa'nın zarif ve hüzünlü hikayesini anlatıyor ... Teslis'in İkincisi Satın Al | OdaKitap.com ... . Alberto Caeiro. Caeiro şiirlerini derin ve algılanamaz bir gelişme içinde tamamladı, bu durum bilinçaltı insanlığının bilinçli aklı üzerinden medeniyetin mantıksal gelişimini andırır. Teslis'in İkincisi %22 indirimli. Teslis'in İkincisi. Yazar: Fernando Pessoa. Yayınevi: Kült Neşriyat. Pessoa; Teslis'in İkincisi'nde Caeiro'nın gözünden, cennetti terkedip, yeryüzünde bir çocuk olarak yeniden doğan İsa'nın zarif ve hüzünlü hikayesini anlatıyor. Pessoa içinde yaşayan bir çok kişiliğe sadece ellerini verir ve o kiml ... Teslis'in İkincisi ... . Pessoa içinde yaşayan bir çok kişiliğe sadece ellerini verir ve o kimlik Pessoa'nın bedenini kendi sesini duyurmak için kullanır.Pessoa; Teslis'in İkincisi'nde Caeiro'nın gözünden cennetti terkedip... Teslis'in ikinci temel unsuru Oğul, Hz. O, ilâhî kelâmın (Logos) cisim halini almış, canlı bir görüntüsüdür. Teslis'in üçüncü ve son unsuru Rûhu'l-Kudüs ise Tanrı ruhunu temsil eder. Teslis'in ikincisi. ISBNp: 9786058671751. Pessoa; Teslis'in İkincisi'nde Caeiro'nın gözünden, cennetti terkedip, yeryüzünde bir çocuk olarak yeniden doğan İsa'n...