Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız?

Lewis Dartnell

Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-09
YAZAR Lewis Dartnell
ISBN 6059389013
DOSYA FORMATI 9,66 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gelişmiş teknolojik bir uygarlığı sıfırdan yeniden kurmanız gerekse ne yapardınız? Uygarlık yarın çökse, örneğin korkunç bir hızla yayılan salgın bir hastalık ya da bir meteor çarpması veya nükleer savaş sonrasında bildiğiniz dünyanın sonu gelse... Kıyamet sonrası bir dünyayı anlatan sayısız roman ve film, kıt kaynaklar için verilen şiddetli bir savaş ortamı resmeder genelde. Lewis Dartnell daha iyimser bir yaklaşımla farklı bir kıyamet sonrası dünya senaryosuna odaklanıyor: Hayatta kalan grupların derhal kendilerine yetmek zorunda kalmayacağı, el altındaki kaynakların ilk anda sınırsız gibi göründüğü ancak bir noktada her şeye yeniden başlamanın kaçınılmaz olduğu bir dünya.Peki, her bilgi türünün belirli insanların uzmanlığı haline geldiği, insanların temel bilgilerden kopmuş olduğu bir çağda her şeye sıfırdan başlamak için ne tür beceri ve bilgilere ihtiyaç olurdu? Dartnell, hayatta kalanların karşılaşacağı en temel sorunu, yani bilginin insanlığın geneline dağılmış olmasını, temel alarak bir yeniden başlama kılavuzu öneriyor. Bu öyle bir kılavuz ki, tarih boyunca katedilen dolambaçlı yollara bir kez daha sapmadan kilit öneme sahip teknolojilerle hızlı bir sıçrama yapılabilsin.Olmazsa olmaz pratik bilgilerinden başlayarak barınak, yiyecek, tarım, yakıt, ilaç, enerji, kimya, tıp, ulaşım, iletişim, sanayi, zaman ve yer tayini gibi hayati önemde pek çok alana ait temel bilgileri tek bir kitapta toplayan Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurabiliriz?, korkunç bir felaket darbesinde bile uygarlık ışığının sönmemesi umuduyla, merak, sorgulama ve keşfetme arzusunu ateşlemeyi amaçlıyor.Lewis Dartnell, University of Kent’te astrobiyoloji ve Mars’ta mikrobiyal yaşam üzerine çalışmalar yapıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız?.

...çok alana ait temel bilgileri tek bir kitapta toplayan Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız?, korkunç bir ... Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? Lewis Dartnel ... ... Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? adlı kitap raflardaki yerini aldı. Lewis Dartnell'in yazdığı kitabı Özgür Bircan Türkçeye kazandırdı. En yeni Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Haberler > Kültür Sanat Haberleri > Kitap Haberleri > Uygarlığı yeniden nasıl kurarız? veya nükle ... Uygarlığı Yeniden Nasıl Kurarız? Pdf İndir ... . Haberler > Kültür Sanat Haberleri > Kitap Haberleri > Uygarlığı yeniden nasıl kurarız? veya nükleer savaş sonrasında bildiğiniz dünyanın sonu gelse, uygarlığı sıfırdan yeniden nasıl kurardık? Lewis Dartn...