Pera (Numaralı Özel Baskı)

İlhan Berk

Pera (Numaralı Özel Baskı)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-03
YAZAR İlhan Berk
ISBN 9750836602
DOSYA FORMATI 7,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Küçük, dolambaçlı arka sokakların şiiri hiçbir şeye değişilmez. Şiirin ta kendisidir çünkü. Pera da küçük, dolambaçlı sokakla­rın ağababasıdır. Bunun için Büyük Cadde’nin (Grand Rue de Péra) sağlı sollu sokaklarından birine girmek yeter.(...) Bu sokaklara hiçbir şey düşünmeden dalınmalı. (Hem şiirin eli ancak böyle tutu­lur.) Öyle dalmalı ki, böylece de nerde olduğumuz bilinmemeli. Bilinmemenin o büyüsü, tansıklığı yaşanmalı. Yalnız gitmek, gitmek... Bir bu düşünülmeli. Başkaca da hiçbir şey. Usun –o canavarın– zincirlerinden kurtulmak. (Us, canavardır.)”Nerede bir sokak görse bakmadan edemeyen İlhan Berk, caddeleri, Park Otel’i, gizemli pasajlarıyla, bir gayya kuyusu olan Tarlabaşı’sıyla, Asmalımescit’i, Tepebaşı’sı ve insanlarıyla; sokakları ve evleriyle bir taşbaskısı, bir çıkma, bir labirent, bir harita olan Pera’yı okuyor. “Bir Karşıyaka (Bizans’ın uykusuz tarihinde). Hırçın bir coğrafya: Karanlık” Pera’yı. İlk kez 1990’da yayımlanan Pera’nın bu özel baskısıyla “şiirimizin uçbeyi”nin atlasında birleşiyor Galata ile Pera.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Pera (Numaralı Özel Baskı) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Pera (Numaralı Özel Baskı).

...ıt siparişi öncesi dikkat edilmesi gerekenler ... Akmerkez | OPERA TAKVİMİ ... . Zevkli okumalar ve iyi seyirler dilerim. Operanın doğuşu ve ilk opera. Bu nedenle de, opera izlemek bir kültür birikimini, bunun için de bir ön hazırlığı gerektirir. Yaklaşan Etkinlikler. Opera antalya g.rossını Sevil Berberi 23.05.2020 - 15:00 antalya haşim işçan kültür merkezi detay bilet al. 108 TL. Çev.: Cahit Koytak, Ahmet Ertürk Yaldızlı, Deri Ciltli, Kutulu, Özel Seri Numaralı. Çağdaş İslam düşüncesi tarihinde Kur'an ... Opera Pasajı - Ekşi Sözlük ... . Çağdaş İslam düşüncesi tarihinde Kur'an hakkında çok yetkin ve derinlikli çalışmalar... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Yeditepe Bienali'nin açılışında "Şimdi Atatürk Kültür Merkezi'ni Türkiye'nin bir numaralı opera binası olarak yapıyoruz. Ayasofya'da "İstanbul Yeditepe Bienali" açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şimdi Atatürk Kültür Merkezi'ni Türkiye'nin bir numaralı opera binası olarak yapıyoruz. Akmerkez Etiler'de Türkiye'nin seçkin alışveriş merkezidir. Birbirinden özel markaları ve özel alanlarıyla farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin buluşma noktası. 14.51 TL. Hırçın bir coğrafya: Karanlık" Pera'yı. İlk kez 1990'da yayımlanan Pera'nın bu özel baskısıyla "şiirimizin uçbeyi"nin atlasında birleşiyor Galata ile Pera....