Daha Eğlenceli Matematik MasallarıZeka Geliştirici Sayma Bilimi

Greg Tang

Daha Eğlenceli Matematik MasallarıZeka Geliştirici Sayma Bilimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-03-25
YAZAR Greg Tang
ISBN 9755535852
DOSYA FORMATI 6,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Her çocuğun matematik macerası sayı sayma ile başlar ama önemli olan bir sonraki adımdır: Sayı sayma işleminden daha büyük grupları hesaba katarak düşünmeyi gerektiren toplama işlemine geçiş. Malesef birçok çocuk bu ciddi geçişi ve bunu tüm hayatlarına kendiliğinden adapte edebilmeyi başaramaz. Şüphe yok ki bu yüzden matematik onlar için zor bir iştir.Bu kitabı yazmaktaki amacım, çocukların hesap yapabilmelerine daha da önemlisi matematik işlemleri için sağlam bir altyapı edinebilmelerine yardım etmektir. Asıl önemli olan noktanın, çocukların sayılarla tanıştığı ilk andan itibaren onları diğer sayılarla ilişkilendirerek görebilmeleri olduğu görüşündeyim. Çocuklar erken yaşlarda basit sayıları ayrıştırmayı öğrendiklerinde, sayılara değer verme, aritmatik ve problem çözme gibi geri kalan diğer her işlem bir sonrakini takip eder. Her bir öyküde, sayıları tek ya da sayılabilir grup içinde tanıtarak işe başlarım. Öyküler çözüldükçe, sayıları daha küçük kümeler içinde gruplandırırım. Buradaki fikir saymadaki vurguyu toplamaya ve somut düşüncedeki vurguyu ise soyut düşünebilme yetisine dönüştürmektir. Bu dönüşümü erken yaşlarda yapmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sayede soyut düşünebilen çocuklar ileride matematikte başarılı oluyorlar.Bu kitabı yazarken matematik dışında da hedeflerim var elbette. İlki, içlerindeki hayvan sevgisi sayesinde bilimle daha sıcak ve doğal bir ilişki kurmalarını sağlamak. Her bir öykü eğlenceli ve gerçeğe dayalı bilgi sunmakla beraber akıllı ve kısa yollardan problem çözme metodları sunmaktır. İnsana özgü davranışları hayvanlara adapte ederek örneğin; onları konuşturarak sevimli bir dille matematik ve fen bilgisi sempatisi yaratmayı bilhassa önemli buluyorum. İkincisi, hedef kitlem olan 3-7 yaş grubu çocuklar için zor olan kelimeleri kullanırım. Sürekli aynı kitapları okudukları bu yaş aralığının kelime dağarcıklarını geliştirmek için ideal zaman olduğunu düşünüyorum. Son olarak, Eğlenceli Matematik Masalları’nı izleyen, Daha Eğlenceli Matematik Masalları kitabı da, hem okulda hem de gündelik hayatları için son derece faydalı pozitif mesajlar vermektedir. Tüm kitaplarımda ki (Matematik Üzümleri, Dört Mevsim Matematik, Çarpma Zamanı, Sevimli Matematik, Matematik Harikaları ve Matematik Patatesleri) öncelikli dileğim; yaratıcı ve özgür düşünen, zeki, çalışkan, öğrenmeye hevesli ve mutlu çocuklar yaratmak. Keyfini Çıkarın! Güle güle okuyun!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Daha Eğlenceli Matematik MasallarıZeka Geliştirici Sayma Bilimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Daha Eğlenceli Matematik MasallarıZeka Geliştirici Sayma Bilimi.

...k grupları hesaba katarak düşünmeyi gerektiren toplama işlemine geçiş ... Zeka Geliştirici Sayma Bilimi - Daha Eğlenceli Matematik Masalları ... . Daha Eğlenceli Matematik Masalları. Zeka Geliştirici Sayma Bilimi. New York Times'ın çok satanlar listesine giren matematik çözümleri'nin yaratıcısından... Daha Eğlenceli Matematik Masalları Ciltli. Zeka Geliştirici Sayma Bilimi. Math Fables Too. New York Times'ın çok satanlar listesine giren matematik çözümleri'nin yaratıcısından... 40.50 TL. Son olarak, Eğlenceli Matematik Masalları'nı izleyen, Daha ... Zeka Geliştirici Sayma Bilimi - Daha Eğlenceli Matematik Masalları... ... ... 40.50 TL. Son olarak, Eğlenceli Matematik Masalları'nı izleyen, Daha Eğlenceli Matematik Masalları kitabı da, hem okulda hem de gündelik hayatları için son derece faydalı pozitif mesajlar vermektedir. 32.40 TL. Son olarak, Eğlenceli Matematik Masalları'nı izleyen, Daha Eğlenceli Matematik Masalları kitabı da, hem okulda hem de gündelik hayatları için son derece faydalı pozitif mesajlar vermektedir. Zeka Geliştirici Sayma Bilimi. Son olarak, Eğlenceli Matematik Masalları'nı izleyen, Daha Eğlenceli Matematik Masalları kitabı da, hem okulda hem de gündelik hayatları için son derece... % 20 Indirimli Tükendi. Matematik Felsefesi. %20. Matematik Patatesleri Zeka Geliştirici Matematik Bilmeceleri. Greg Tang. Doruk Yayınları. Her Yaşa Eğlenceli Matematik Masalları (8 Kitap Set). Daha Eğlenceli Matematik Masalları Zeka Geliştirici Sayma Bilimi. Her bir öykü eğlenceli ve gerçeğe dayalı bilgi sunmakla beraber akıllı ve kısa yollardan problem çözme metodları sunmaktır. Daha Eğlenceli Matematik Masalları Zeka Geliştirici Sayma Bilimi. Her bir öykü eğlenceli ve gerçeğe dayalı bilgi sunmakla beraber akıllı ve kısa yollardan problem çözme metodları sunmaktır. Son olarak, Eğlenceli Matematik Masalları'nı izleyen, Daha Eğlenceli Matematik Masalları kitabı da, hem okulda hem de gündelik hayatları için son derece faydalı pozitif mesajlar vermektedir. 38.25 TL. Son olarak, Eğlenceli Matematik Masalları'nı izleyen, Daha Eğlenceli Matematik Masalları kitabı da, hem okulda hem de gündelik hayatları için son derece faydalı pozitif mesajlar vermektedir. Daha Eğlenceli Matematik Masalları Zeka Geliştirici Sayma Bilimi. Her bir öykü eğlenceli ve gerçeğe dayalı bilgi sunmakla beraber akıllı ve kısa yollardan problem çözme metodları sunmaktır. ...Her çocuğun matematik macerası sayı sayma ile başlar ama önemli olan bir sonraki adımdır: Sayı sayma işleminden daha büyük grupları hesaba katarak düşünmeyi gerektiren toplama işlemine geçiş. Zeka Geliştirici Sayma Bilimi - Daha Eğlenceli Matematik Masalları. ₺25.55₺35.00. New york times'ın çok satanlar listesine giren matematik üzümleri'nin yaratıcısı... İdefix9789755535852....