Bediüzzaman Said Nursi Seyahatnamesi

Mahmut Askeri Küçükkaya

Bediüzzaman Said Nursi Seyahatnamesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-23
YAZAR Mahmut Askeri Küçükkaya
ISBN 6057934246
DOSYA FORMATI 9,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bediüzzaman Said Nursî, son asırda yaşamış büyük mütefekkir ve İslam kahramanlarından birisidir. Ömrü boyunca İslam dünyasının geri kalmışlığı ve maruz kaldığı ihtilâfları ortadan kaldırmaya kafa yormuş ve çözüm yollarını göstermeye çalışmıştır.Onun hayatı birçok yönden ibret alınacak levhalarla doludur. Hep başkası için yaşamış, hep başkası için yanmıştır. İnsan ve iman odaklı bir hayat takip etmiştir. Gerektiğinde inancı uğrunda hayatını feda etmekten çekinmeyen bir şahsiyet olarak karşımıza çıkmaktadır.Bediüzzaman Said Nursî, küçüklüğünden vefatına kadar birçok yere uğramış, birçok yere gitmiştir. Dokuz yaşından itibaren anne ve babasından ayrılmış, çeşitli seyahatlerde bulunmuştur. Bu seyahatlerin bazıları isteğe bağlı, bazıları da zorunlu olmuştur. Öyle bir hayat yaşamıştır ki, doğduğu köye, ayrıldığı dokuz yaşından itibaren seksen yedi senelik ömrünün sonuna kadar gidememiştir.Bu kitapta; Bediüzzaman Said Nursî’nin gezdiği, gördüğü ve kaldığı yerler kronolojik olarak aktarılmıştır. “Seyahatnâme” isminin verilmesindeki asıl amaç, seyahat ettiği yerler ve karşılaştığı olayların bir sıra takibi hâlinde ele alınmış olmasıdır.“Bediüzzaman Said Nursî Seyahatnâmesi” adındaki bu çalışma, diğer seyahatnâmelerin aksine bir Hüzün Seyahatnâmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Onun seyahatleri acı, keder, sıkıntı ve zahmetlerle dopdoludur. Bu seyahatnâmenin birçok yerinde gözyaşlarının tutulamayacağına inanıyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bediüzzaman Said Nursi Seyahatnamesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bediüzzaman Said Nursi Seyahatnamesi.

..., yüzyılımızın yetiştirdiği önde gelen İslâm mütefekkirlerinden biridir ... Bediüzzaman Said Nursi Hz.Mehdi Hakkındaki Sözleri ... . Bu meziyetleriyle ilim çevresine kendisini kabul ettirerek, "Bediüzzaman" , yani "çağın eşsiz güzelliği"... Bu kitapta; Bediüzzaman Said Nursî`nin gezdiği, gördüğü ve kaldığı yerler kronolojik olarak aktarılmıştır. ` Bu seyahatnâmenin birçok yerinde gözyaşlarının tutulamayacağına inanıyoruz. Bediüzzaman Said Nursi hazretleri. (bitlis 1873-Ş.urfa 1960). Said Nursi Divan ... Bediüzzaman Said Nursî | Forum ... . Bediüzzaman Said Nursi hazretleri. (bitlis 1873-Ş.urfa 1960). Said Nursi Divan-ı Harp'te yaptığı kuvvetli savunma ve kıvrak zekası ile cezadan kurtulur. Yazdığına göre, 1907 yılında Bediüzzaman Said-i Nursi tarafından kaleme alınan 5. Şua için 1943 yılında mahkemede dava açılır Bediüzzaman Said-i Nursî, Muhâkemat'tan: Üçüncü Mukaddime. B.Said Nursi'nin Vefat Yıl Dönümü Geçtiğimiz yüzyılda yaşamış ve dönemin büyük dimağlarından Bediüzzaman Said Nursi'nin aramızdan ayrılışının bugün itibari ile aradan 49 yıl geçmiş... (Kastamonu Lahikası, s. 57). Bediüzzaman Said Nursi, Hz. Bediüzzaman Said Nursi, Hz. Mehdi'nin yapacağı faaliyetleri saymış ve bunları ondan başka kimsenin yapamayacağını belirtmiştir. Bediüzzaman Said Nursî, son asırda yaşamış büyük mütefekkir ve İslam kahramanlarından birisidir. Bu seyahatnâmenin birçok yerinde gözyaşlarının tutulamayacağına inanıyoruz....