Türkçe Öğretimi

Kollektif

Türkçe Öğretimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-01
YAZAR Kollektif
ISBN 6052419908
DOSYA FORMATI 9,42 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Okuma, insan hayatının varoluşundan beri vazgeçilmezi olmuş ve yok oluncaya kadar da vazgeçilmezi olacaktır. Burada değişen ve dönüşen okuma materyalleri, amaçları ve şekilleridir. Okumanın temeli anlamak ve anlam kurmaktır ve bu iki kavramın yer almadığı okuma, zamanı ve emeği boş yere harcamaktır. Okuma amacı ne olursa olsun altında yatan temel beceri anlamadır. Metinleri daha iyi anlamak okurun (öğrencinin) motivasyonuna, kullandığı stratejilere, gayretine ve sosyal ortamın zenginliğine bağlıdır. Dil; inançları, ırkları ve ülkeleri ne olursa olsun bütün insanların günlük yaşantısını etkileyen en güçlü iletişim aracıdır. Çünkü dil aracılığıyla hislerimizi, arzularımızı, düşüncelerimizi ortaya koymakta ve bütün sorgulamalarımızı yapmaktayız. Dil aynı zamanda insanlara hem yazılı hem de sözlü olarak kendilerini ifade etme imkânı sağlamakta ve bu yönüyle de insanları diğer bütün canlılardan ayırmaktadır. İletişime çoğu zaman yeterince önem verilmemektedir. İyi bir iletişim kurmak için sarf edilen gayretlere rağmen yanlış anlamalar ve anlaşılmalar oldukça fazla görülmektedir. Bu sorunlar hem kendi ülkemiz içerisinde hem de başka ülkelere gittiğimizde ortaya çıkmaktadır. Kendi ülkemizde karşılaşılan sorunlar öncelikle Türkçenin eğitim ve öğretimindeki yetersizlikleri, farklı ülkelerde karşılaşılan sorunlar da yabancı dil öğretimindeki yetersizlikleri ortaya koymaktadır. Bu kitabın, yukarıda ifade edilen anlama, iletişim ve anlam kurma çalışmalarının daha etkili bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacak bilgi ve becerilerin kazanılmasına katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Toplam on yedi bölümden oluşan bu çalışmada, Türkçe öğretiminin tarihî gelişiminden metinlerarasılığa, okumanın temel alanlarından Türkçenin yabancılara öğretimine kadar farklı konular ve temalar üzerinde durulmuştur. Okumanın bütün alt alanlarıyla ilgili bölümlere bu kitapta yer verilmiştir. Çalışmanın öncelikle Türkçe öğretmenlerine, sınıf ve okulöncesi öğretmenlerine, öğretmen adaylarına, akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere katkı sağlaması dileğiyle.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkçe Öğretimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkçe Öğretimi.

...lerde Dil Öğretimi... Organ nouns (eye, ear, nose) are widely used in Turkish verbs and phrases ... İLKÖĞRETİMDE TÜRKÇE ÖĞRETİMİ - PDF Ücretsiz İndirin ... . Yabancılara Türkçe Öğretimi Materyalleri. Yeni Öğrenenlere Türkçe Öğretiminde kullanılabilecek materyaller bu bölümde toplandı. Şekil 1. TTKB Dik Temel Harfler. 11. Türkçe Dersi Öğretim Programı. Okuma yazma öğretimi süreci boyunca dört çizgi, üç aralıktan oluşan standart Yazı Defteri kullanılmalıdır. Türkçe Öğretim Portalı ile EĞLEN, ÖĞREN, KEŞFET Yunus Emre Enstitüsü, yürütmekte o ... Yabancılara Türkçe Öğretimi Tanışma-Selamlaşma - YouTube ... . Türkçe Öğretim Portalı ile EĞLEN, ÖĞREN, KEŞFET Yunus Emre Enstitüsü, yürütmekte olduğu Uzaktan Türkçe Öğretimi Projesi ile zaman ve mekân problemini ortadan ...