Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim

Özgür Uğurluoğlu

Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-22
YAZAR Özgür Uğurluoğlu
ISBN 6057895578
DOSYA FORMATI 7,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sağlık sektörü, pek çok ülkede en büyük sektörlerden birisidir. Değişen teknoloji ve mevzuat, sağlık kurumlarının tüketici ihtiyaçlarını karşılamasını güçleştirirken, artan maliyetler ve değişen rekabet koşulları sağlık kurumlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Bu da sağlık kurumlarının stratejik yönetim yaklaşımını benimsemesini gerekli kılmaktadır. Bu kitap, üniversitelerin Sağlık Yönetimi bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyde “Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim” dersini takip eden geleceğin yönetici adayları öğrenciler ile içinde bulunduğu sektörün değiştiğinin farkında olan ve bu değişime karşılık verebilmek için proaktif ve yenilikçi stratejiler geliştirmesi gerektiğini düşünen sağlık kurumları yöneticileri için yazılmıştır. Dolayısıyla bu kitabın sağlık yönetimi konusunda eğitim alan öğrenciler ile bu alan ile ilgilenen tüm uygulayıcılara sağlık kurumlarında stratejik yönetim konusunda geniş bir perspektif sunması amaçlanmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim.

...AZ [email protected] 1.1. genel ders konusu ... Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim ... . ...ve uygulanmasında ilgili aktörlere ilişkin bilgi toplanmasını sağlayan bir stratejik yönetim aracıdır. Paydaşlar sağlık kurumlarında stratejik planlama sürecine iki şekilde etki edebilmektedirler. Stratejik yönetim anlayışı girişimci, özgürlükçü ve katılımcı yönetim anlayışlarıyla beslenir. Modern tıp sağlık hizmetlerini teknolojik tedavi yöntemleri ve endüstriyel ilaçlarla sunmaktadır. 22 TL. Bu kitap, üniversitelerin Sağlık Yöne ... Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim || NOBEL AKADEMİK... ... . 22 TL. Bu kitap, üniversitelerin Sağlık Yönetimi bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyde "Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim" dersini takip eden geleceğin yönetici adayları öğrenciler ile... Sağlık kurumlarında stratejik yönetim eğitimi. Eğitimin Amacı. Burada kuşkusuz en önemli unsur hastane yönetimi ve yönetimin stratejik yönetim sürecini uygulama başarısıdır. Anahtar Sözcükler: Stratejik yönetim, dış çevre analizi, sağlık kurumları. Sağlık kurumlarında dış çevre analizi. External Environmental Analysis in Healthcare Organizations. Bu da sağlık kurumlarının stratejik yönetim yaklaşımını benimsemesini gerekli kılmaktadır. Bu kitap, üniversitelerin Sağlık Yönetimi bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyde "Sağlık Kurumlarında... Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim ; Sağlık Stratejik yönetim, sağlık hizmeti sunan örgütlerin değişime uyum sağlayabilmeleri ve başarılı olmalarında yardımcı olabilecek bir yönetim felsefesidir. Strateji kavramı Stratejik yönetim, sağlık kurumunun çevresiyle tam bir uyum içinde olmasını sağlayan sürekli, yinelenen bir süreçtir. 19.14 TL. Bu kitap üniversitelerin Sağlık Yönetimi bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyde "Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim" dersini takip eden geleceğin yönetici adayları öğrenciler... Araştırmanın amacına uygun olarak belirlenen kriterlerden en önemlisi 2010-2015 yılları arasında stratejik yönetim alanında yürütülen çalışmaların sağlık kurumlarında yapılmış olması gerekliliğidir. Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim Nobel Yayınevi 9786050330045 Komisyon. Sepete At Hemen Al. 2. Sağlık Kurumlarında/İşletmelerinde Stratejik Yönetim. yönetimin geldiği bu noktada stratejik planlama ve sonrasında stratejik yönetim kavramları ileri sürülmüştür. Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim! Stratejik Yönetim Modeller Stratejik Düşünme Stratejik Planl...