Mülteka Tercümesi

Heyet

Mülteka Tercümesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Heyet
ISBN
DOSYA FORMATI 10,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İleâmü'l-'avâm 'ân 'ilmil-kelâm adlı bu risâle, İmam Gazzâli rahimehullâh tarafından, vefatından kısa bir müddet önce müteşâbihât konusunda kaleme alınan son derece mühim bir eserdir. Gazzâlî rahimehullâh, bu risâlede, avamın müteşâbih lâfızların mânâlarını araştırmaya teşebbüs etmenin son derece tehlikeli olduğunu, hatta bazı bedenî günahlarla meşgul olmanın bu mevzuyla ilgilenmekten daha az zararı olduğunu vurgulamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mülteka Tercümesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mülteka Tercümesi.

...lteka Tercümesi modelleri, Mülteka Tercümesi özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da ... Mevkufat Mülteka Tercümesi (Ciltli - Şamua Kağıt)... | Kubbe Yayınevi ... . mülteka tercümesi. aramanızda 31 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Yayın Hakkında: Hazırlayan: İbrahim Halebi Sadeleştiren: Ahmed Davudoğlu Mevkufat Mülteka Tercümesi (4.cilt Yeni Dizgi) Ashab-ı Kiram, dini dünyayı aydınlatan güneş gibi yüce tutarak... 143 TL. İbrahim Halebi tercüme ettiğim "Mülteka'l-Ebhur''unu yazarken şu eserlerden yararlanmıştır, Vikaye, Kudur ... Mülteka Tercümesi 3 Cilt Takım En Uygun Fiyatlarla | Yasin Yayıncılık ... . İbrahim Halebi tercüme ettiğim "Mülteka'l-Ebhur''unu yazarken şu eserlerden yararlanmıştır, Vikaye, Kuduri, Kenz, Muhtar, Mecma-ül-Bahreyn, Hidaye. 170 TL. Sorulu ve Cevaplı Mülteka Tercümesi - Geniş İzahatlar ve Kelime Manalı - Ali Kara, İbrahim Halebi tercüme ettiğim "Mülteka'l-Ebhur''unu yazarken şu eserlerden yararlanmıştır, Vikaye, Kuduri... Mülteka Tercümesi. Bu güzel eser Hanefi ulemasından İbrahim b. Muhammed-el-Halebi (?-956) nin Mülteka-ı-Ebhür adlı meşhur kitabının tercümesidir. Binlerce fıkhî meseleyi ihtiva eden Mülteķâ'el-Ebhur; Osmanlı medreselerinde ders kitabı olarak okutulmuş, aynı zamanda kadıların (hakimlerin) ve müftülerin başvuru kaynaklarından birini...