Galata (Numaralı Özel Baskı)

İlhan Berk

Galata (Numaralı Özel Baskı)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-03
YAZAR İlhan Berk
ISBN 9750836596
DOSYA FORMATI 9,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Matrakçı Nasuh’un bir minyatüründe üçgene çalıyor Galata. Üçgen bir tepeye.Dik, engebeli, girintili çıkıntılı. Sanki İstanbul’a özeniyordur, onun gibi körfezler, burunlar, koylar çıkıp, tepeler, vadiler inecektir. Hem bunun için de bir buruna benzemek istemeyecek midir? Hızla uzun, dik yollar geçip, açık kapalı açılar düşürüp, hendekler, surlar kazıp, sonra da birden düşecektir: İncecik gölgeler bırakıp arkasında:GALATA diye yazmak için adını. Kendi dilinde.” “Şiirimizin Evliya Çelebi’si. Kıtalar, kentler, insanlar görüyor, ölçüyor, biçiyor; denizcidir, topoğraftır, tarihçidir. Kısaca, görmüş geçirmiş bir seyyah-ı âlem.” - Behçet Necatigil“Galata bir gün yıkılınca bu kitaba göre kurulsun.” - İlhan Berk, “Galata Günlüğü” İlk kez 1985’te yayımlanan Galata’yla, İlhan Berk Galata’yı sözcükbiliminde yeniden inşa ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Galata (Numaralı Özel Baskı) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Galata (Numaralı Özel Baskı).

...steyin. Numaralı Kağıt siparişi öncesi dikkat edilmesi gerekenler ... Numaralı A4 Kağıt, Numaralı A4 Fotokopi Kağıdı, Numara Baskılı... ... . 104.22 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınları arı yayınlarınartest yayınları okyanus yayınları editör yayınları palme yayınları esen yayınları üçrenk yayınları üçgen yayınları kırmızı beyaz... . Galata (Numaralı Özel Baskı). "Matrakçı Nasuh'un bir minyatüründe üçgene çalıyor Galata. - Behçet Necatigil. "Galata bir gün yıkılınca bu kitaba göre k ... AlfaEkspres | Galata (Numaralı Özel Baskı) ... . - Behçet Necatigil. "Galata bir gün yıkılınca bu kitaba göre kurulsun." - İlhan Berk, "Galata Günlüğü". Kapıda kredi kartı ile ödeme imkanımız bulunmaktadır. A4 numaralı kağıt sipariş formu için tıklayınız. Online ödeme seçeneğiyle tüm Türkiye'ye kargo ile gönderme imkanımız mevcuttur. https://www.guvenlikitap.com/Galata-Numarali-Ozel-Baski,PR-38042.html. 2/2Müellif: SEMAVİ EYİCEBölüme Git. Galata'da Türk Eserleri. İstanbul'un diğer semtlerine göre Galata, genellikle hıristiyanların yoğun olarak yaşadığı bir yer olduğundan, onların çok sa... Galata Numaralı Özel Baskı. Yıl : 2016,00000000 Sayfa Sayısı : 180,00000000. Yazar : {%FILITRELINK_3%}. Galata Numaralı Özel Baskı. Yazar. İlhan Berk. İlk kez 1985'te yayımlanan Galata'yla, İlhan Berk Galata'yı sözcükbiliminde yeniden inşa ediyor. Pera (Ciltli); (*Numaralı Özel Baskı). 16.67 22.22. Mavra Galata, Galata, İstanbul; Mavra Galata için Fotoğraf, Fiyat, Menü, Adres, Telefon, Yorumlar, Harita ve daha fazlası Zomato'da. TÜM HABERLER 100.YIL AMATÖR ŞUBELER ARŞİV ATLETİZM BASKETBOL BASKETBOL ALTYAPI BİNİCİLİK BRİÇ CAMİADAN HABERLER DUVAR KAĞIDI ERKEK BASKETBOL ERKEK... İstanbul Kadı Sicilleri : Cilt 34 : Galata Mahkemesi 15 Numaralı Sicil : H. 981-1000 / M. 1573-1591. Kolektif. Bu düşünceyle yola çıkan Galata Taşımacılık daim...