Aldo Moro Vakası

Leonardo Sciascia

Aldo Moro Vakası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-03
YAZAR Leonardo Sciascia
ISBN 9750836640
DOSYA FORMATI 3,18 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Okurlarımıza Leonardo Sciascia’nın Moro Vakası yapıtını sunarken, 20. yüzyıl İtalya tarihinin faşizmin düşmesinden ve İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonraki bir sayfasını yeniden açıyoruz. Klişeleşmiş deyimle “ışık tutmak” için değil, tersine, karanlık noktalarını yazarımızın bakışıyla gözler önüne sermek için.Yapıtın temelinde bunca yıldır zaman zaman yeniden alevlenen, tartışılan, hakkında seller gibi mürekkep akıtılan ve bugün hâlâ bilinmeyenlerle, karanlıklarla dolu olduğu herkesçe kabul edilen tarihsel olay bulunuyor: Savaş sonrasında, kurulduğu 1947’den beri otuz yıldır ülkeyi yönetmekte olan Hıristiyan Demokrat Parti Başkanı Aldo Moro’nun Kızıl Tugaylar olarak tanıtan bir radikal sol örgüt tarafından kaçırılıp “halk hapishanesi”nde elli beş gün süreyle tutulması, “halk mahkemesi”ne çıkarıldıktan sonra hakkında verilen “ölüm hükmü”nün uygulanarak cesedinin bir otomobilin bagajına sıkıştırılmış halde geri verilmesi. Kitap, daha sonra olayı incelemek üzere kurulan Parlamento Soruşturma Komisyonu’nda yer alacak Leonardo Sciascia’nın, sıcağı sıcağına kaleme aldığı gözlemlerini ve düşüncelerini, aydın kimliğiyle etik tavrını ve edebiyatçı kimliğiyle, Aldo Moro’nun hapsedildiği hücre evinden gönderdiği mektuplar üzerinde yaptığı inceleme ve yorumlarını içeriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aldo Moro Vakası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aldo Moro Vakası.

...rmesinden sonraki bir sayfasını yeniden ... Aldo Moro Vakası - Yapı Kredi Yayınları - Liman Kitap ... ... Leonardo Sciascia. Okurlarimiza Leonardo Sciascia'nin Moro Vakasi yapitini sunarken, 20. 6.42 TL. Okurlarımıza Leonardo Sciascia'nın Moro Vakası yapıtını sunarken, 20. yüzyıl İtalya tarihinin faşizmin düşmesinden ve İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonraki bir sayfasını yeniden... Kitap. Aldo Moro Vakası. Aldo Moro vakası. Barkod 9789750836640. Stok Durumu VAR. 7.64 TL. Okurlarımız ... Aldo Moro Vakası Leonardo Sciascia ... . Stok Durumu VAR. 7.64 TL. Okurlarımıza Leonardo Sciascia'nın Moro Vakası yapıtını sunarken, 20. yüzyıl İtalya tarihinin faşizmin düşmesinden ve İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonraki bir sayfasını yeniden... Aldo Moro Vakası. Okurlarımıza Leonardo Sciascia'nın Moro Vakası yapıtını sunarken, 20. yüzyıl İtalya tarihinin faşizmin düşmesinden ve İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonraki bir... 7.44 TL. Aldo Moro Vakası-Yapı Kredi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Aldo Moro Vakası. Okurlarımıza Leonardo Sciascia'nın Moro Vakası yapıtını sunarken, 20. yüzyıl İtalya tarihinin faşizmin düşmesinden ve İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonraki bir... 6.52 TL. Okurlarımıza Leonardo Sciascia'nın Moro Vakası yapıtını sunarken, 20. yüzyıl İtalya tarihinin faşizmin düşmesinden ve İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonraki bir sayfasını yeniden... 6.62 TL. Okurlarımıza Leonardo Sciascia'nın Moro Vakası yapıtını sunarken, 20. yüzyıl İtalya tarihinin faşizmin düşmesinden ve İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonraki bir sayfasını yeniden... Okurlarımıza Leonardo Sciascia'nın Moro Vakası yapıtını sunarken, 20. yüzyıl İtalya tarihinin faşizmin düşmesinden ve İkinci Dünya Savaşı'nın sona https://www.limankitap.com/urun/aldo-moro-vakasi. Aldo Moro Vakası kitapları dünyanın en popüler kitaplarından birini, muhteşem ve tekrar Aldo Moro Vakası web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu harika kitap hakkında başka neler eklenebilir?...