Rübab-ı Şikeste

Tevfik Fikret

Rübab-ı Şikeste
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-02-26
YAZAR Tevfik Fikret
ISBN 6052073872
DOSYA FORMATI 9,48 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Evet, sabâh olacaktır, sabâh olur, geceler,tulû’-i haşre kadar sürmez; âkıbet bu semâ,bu mâî gök size bir gün acır; melûl olma.Hayâta neş’e güneştir, melâl içinde beşer,çürür bizim gibi... Siz, ey fezâ-yı ferdânınküçük güneşleri, artık birer birer uyanın!Ufukların ebedî iştiyâkı var nûra.Tenevvür... Asrımızın işte rûh-ı âmâli;silin bulutları, silkin zılâl-i ehvâli;ziyâ içinde koşun bir halâs-ı meşkûra.Ümîdimiz bu: Ölürsek de biz, yaşar mutlakvatan sizinle, şu zindan karanlığından uzak! 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rübab-ı Şikeste i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rübab-ı Şikeste.

...lmış, çok kısa sürede bitmesi üzerine aynı yıl ikinci baskısı neşredilmiştir ... Rübab-ı Şikeste ' Yi Arıyorum - Kültür-Sanat - TNC-TR ... . 14.95 TL. Rübab-ı Şikeste, "Karilerime" başlıklı manzum bir önsözle başlar. Şiirlerini okuyucularına ithaf ettiğini söylediği bu şiirde Fikret, okuyucudan iki şey ister: Gözyaşı ve samimiyet… Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. tevfik fikret rübab ı şikeste. için 42 ürün bulundu. Tevfik Fikret. ... Rübâb-ı Şikeste Kimin Eserdir? - Eodev.com ... . | Filtrele. tevfik fikret rübab ı şikeste. için 42 ürün bulundu. Tevfik Fikret. Rübab-ı Şikeste, *Karilerime* başlıklı manzum bir önsözle başlar. Şiirlerini okuyucularına ithaf ettiğini söylediği bu şiirde Fikret, okuyucudan iki şey ister: Gözyaşı ve samimiyet… 17.25 TL. Dr. Mehmet Kaplan-. Tevfik Fikret'in çoğunlukla Servet-i Fünun döneminde yazdığı şiirlerden oluşan ve Hicri 1316 yılında yayımlanan Rübâb-ı Şikeste Türk şiirinin kilometre taşlarından biridir. Merhaba. Servet-i Fünun edebiyatının önemli eserlerinden biri olan Rübâb-ı Şikeste Tevfik Fikret'in şiirlerinin olduğu bir eseridir. Aruz vezni ile yazılmış olup, dili oldukça ağdalıdır. Tevfik Fikret. Rübab-ı Şikeste. 8 Temmuz 1908. Etiketler: Millet Şarkısı, Rübab-ı Şikeste, Son Yüzyıl Büyük Türk Şiiri Antolojisi, Tevfik Fikret, Tevfik Fikret Şiirleri. Hemen Rübab-ı Şikeste (Kırık Saz) satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! X. Rübab-ı Şikeste (Kırık Saz). Selim İleri'nin Sunuşuyl...