Kültürlerarası AkılKültürel Bağ Bilişsel ve Küresel Yaşam

Joseph Shaules

Kültürlerarası AkılKültürel Bağ Bilişsel ve Küresel Yaşam
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-11-01
YAZAR Joseph Shaules
ISBN 6054763375
DOSYA FORMATI 5,30 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gezmek, çalışmak, öğrenim görmek ya da ticari ilişkiler kurmak amacıyla yurtdışına giderken en başta düşünülen konulardan biri dil meselesidir. Ancak bir yabancı dili bilmek, karşınızdakini anlamak veya onun tarafından anlaşılmak için tek başına yeterli midir? Joseph Shaules, tam da bu noktada “kültür” kavramını devreye sokarak farklı bir kültürle karşılaştığımızda nasıl bir zihinsel süreçle karşı karşıya kaldığımızı masaya yatırıyor.Kültür nedir? Doğumumuzdan başlayarak ailemiz, arkadaşlarımız ve içinde yaşadığımız toplum aracılığıyla zihnimize ne gibi kültürel kodlar işlenebilir? Bu kodlar düşünce tarzımızı, davranış ve eylemlerimizi, hatta duygularımızı nasıl yönlendirebilir? Farklı bir kültürün hakim olduğu bir yerde bu kodlar zihnimizde ne gibi işlemler yapar? Farklı kültürlerden insanlara karşı önyargı, aşağılama, kötüleme, garipseme ve benzeri duyguları hissetmemizde kültürel koşullanmalarımızın payı var mı?İletişim araç ve olanaklarının artması ve çeşitlenmesi dünyayı adeta “küçük bir köy”e dönüştürüyor; peki bu, yabancı bir kültürde yaşama uyum sağlamak ve anlaşılıp anlamak için yeterli midir?Joseph Shaules yukarıdakine benzer çıkış sorularıyla disiplinler arası bir irdeleme sunuyor. Bu sorgulamanın sınırları kültürel zihin bilim, kültürel psikoloji, sinirbilim, dilbilim ve hatta pedagojik araştırmalara ve yaşanmışlıklara dek uzanarak okuruna çok yönlü bir bakış vaat ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kültürlerarası AkılKültürel Bağ Bilişsel ve Küresel Yaşam i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kültürlerarası AkılKültürel Bağ Bilişsel ve Küresel Yaşam.

...lim, kültürel psikoloji, sinirbilim, dilbilim ve hatta pedagojik araştırmalara ve yaşanmışlıklara dek uzanarak okuruna çok yönlü bir bakış vaat ediyor ... Kültürlerarası Akıl Kültürel Bağ Bilişsel ve Küresel Yaşam ... . 29.75 TL. Bu sorgulamanın sınırları kültürel zihin bilim, kültürel psikoloji, sinirbilim, dilbilim ve hatta pedagojik araştırmalara ve yaşanmışlıklara dek uzanarak okuruna çok yönlü bir bakış vaat ediyor. Bu sorgulamanın sınırları kültürel zihin bilim, kültürel psikoloji, sinirbilim, dilbilim ve hatta pedagojik araştırmalara ve yaşanmışlıklara dek uzanarak okuruna çok yönlü bir bakış vaat ediyor. Bu sorgulamanın sınırları kültürel zihin bilim, kültürel psikoloji, sinirbilim, dilbilim ve hatta pedagojik araştırmalara ve yaşanmışlıklara dek uz ... Kültürlerarası Akıl Kültürel Bağ Bilişsel ve Küresel Yaşam - %22... ... . Bu sorgulamanın sınırları kültürel zihin bilim, kültürel psikoloji, sinirbilim, dilbilim ve hatta pedagojik araştırmalara ve yaşanmışlıklara dek uzanarak okuruna çok yönlü bir bakış vaat ediyor. Bu sorgulamanın sınırları kültürel zihin bilim, kültürel psikoloji, sinirbilim, dilbilim ve hatta pedagojik araştırmalara ve yaşanmışlıklara dek uzanarak okuruna çok yönlü bir bakış vaat ediyor. Kültürlerarası Akıl: Kültürel Bağ Bilişsel ve Küresel Yaşam Kağıt Kapak - 1 Kasım 2015. Joseph Shaules (Eser Sahibi),‎ Emine Tutku Vardağlı (Çevirmen). Kültürlerarası akıl : kültürel bağ, bilişsellik ve küresel yaşam. ISBNp: 9786054763375. Kültürlerarası AkılKültürel Bağ Bilişsel ve Küresel Yaşam. Joseph Shaules. önyargı, aşağılama, kötüleme, garipseme ve benzeri duyguları hissetmemizde kültürel koşullanmalarımızın payı var mı? 24.50 TL. Bu sorgulamanın sınırları kültürel zihin bilim, kültürel psikoloji, sinirbilim, dilbilim ve hatta pedagojik araştırmalara ve yaşanmışlıklara dek uzanarak okuruna çok yönlü bir bakış vaat ediyor. Joseph Shaules. Gezmek çalışmak öğrenim görmek ya da ticari ilişkiler kurmak amacıyla yurtdışına giderken en başta düşünülen konulardan biri dil meselesidir....