İnsancıklar

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

İnsancıklar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-06
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
ISBN 6057755209
DOSYA FORMATI 10,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dostoyevski'nin ilk eseri olan bu kitap, Rus yaşamını yansıtan ilk roman olarak anılır.Dönemin Rusya’sında yaşanan çıkmazları, iyi kötü ilişkilerini, tüm çarpıklığı ve çıplaklığı ile yansıtan bu roman, yazarın ustalığını da apaçık ortaya koyan bir yapıttır.Yoksullukla mücadele eden, zar zor geçinen yaşlı bir memurun; kimsesiz genç bir kıza olan aşkını konu alan bu roman, aydın insanlara övgüyle atıf yaparken, fakirliğin insanın hayatını ve duygularını ne derece etkilediğini gözler önüne serer. İki âşık arasındaki mektuplar; aşkı, umudu, fedakârlığı ve çaresizliği mükemmel bir biçimde anlatır. Dönemin saygın eleştirmenlerinden biri olan Belinski, kitabı okuduktan sonra şu yorumda bulunur:“İki gündür kendimi bu kitaptan alıkoyamıyorum. Yeni bir yazar, yeni bir yeteneğin kalemi bu. Onu tanımıyorum. Kimdir, neye benzer bilmiyorum. Ama bundan önce hiçbir yazar bu kadarını düşlerinde bile göremezdi!”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnsancıklar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnsancıklar.

...nsancıklar, mektup-roman tarzında kaleme alınmış kısa ve toplumsal içerikli bir romandır ... İnsancıklar - Asosyal Sözlük ... . İnsancıklar Dostoyevski'nin ilk yapıtı olmasına rağmen en önemli romanlarından biri sayılır. Dostoyevski İnsancıklar'da öksüz bir kıza âşık olan fakir ve yaşlı bir kâtibi anlatır. Kendi deyimiyle İnsancıklar başyapıtıdır. İnsancıklar'ı okumadan Dostoyevski'yi anlamak mümkün değildir. Bir de Dostoyevski serüvenine atılmak istedim. İnsancıklar, genel geçer bilgi araştırmas ... Dostoyevski İnsancıklar Kitap Özeti | Yeni Çıkanlar ... . Bir de Dostoyevski serüvenine atılmak istedim. İnsancıklar, genel geçer bilgi araştırmasında göreceğiniz gibi yazarın kendisini ünlü yapan ve aynı zamanda yazdığı ilk eserdir. İnsancıklar ünlü Rus Yazar Dostoyevski'nin (1821 - 1851) ilk romanıdır. Dostoyevski denilince akla gelen tuğla gibi kitaplarının aksine İnsancıklar oldukça kısa bir romandır. İlk kitabı "İnsancıklar" bu döneme ait bir ürün oldu. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, 1845 yılı nisanında "İnsancıklar" tamamlanınca eserin müsveddelerini dostu Grigoriç'e verir. Gece Modu İstatistik Giriş Kayıt. insancıklar insancıklar - Dünya Sözlük. başlığa ait ilk tanım amarok tarafından 2009-05-07 21:00:00 tarihinde girilmiştir. insancıklar. İnsancıklar. Yıl 1846'dır. Genç Dostoyevski, ilk romanı İnsancıklar'ı tamamlar tamamlamaz ev arkadaşı yazar Grigoroviç'e okutur. Ünlü Rus düşünür ve eleştirmeni Belinski İnsancıklar için heyecanla konuşmuştu: "İki gündür kendimi bu kitaptan uzaklaştıramıyorum. Dostoyevski insancıklar'ı yirmi dört yaşında kaleme aldı. yaşlı bir katibin küçük bir kıza olan aşkını ve bu kıza karşı gösterdiği saygınlık çabalarını konu alır. i̇nsancıklar dostoyevski'nin ilk yapıtı olmasına rağmen en önemli romanlarından biri sayılır. 167 yıl sonra Dostoyevski her kuşağın başucu yazarlarından olma özelliğini koruyor ve İnsancıklar, onun dünya edebiyatına ilk armağanı… Dostoyevski İnsancıklar Kitabının Özeti....