Edebi Açıdan Kur'an'daki Dua Ayetleri ve Rasulullah'ın Dilinden Dualar

Mehmet Kılıçarslan

Edebi Açıdan Kur'an'daki Dua Ayetleri ve Rasulullah'ın Dilinden Dualar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-27
YAZAR Mehmet Kılıçarslan
ISBN 6059102513
DOSYA FORMATI 6,97 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İnsan Yaratıcı'sıyla iletişimi, Kur'an tarafından kendisinin yaratılma gerekçesi olarak açıklanan ibadet aracılığıyla gerçekleşmektedir. İbadet, yelpazesi çok geniş bir kavrma olup, onun özü duadır. İnsan, söz konusu iletişimi ne kadar doğru ve fazla kurabilirse, Rabbi katındaki derecesi o kadar yükselir, ahsen-i takvim'e yaklaşır. Aynı şekilde dünyadaki varolma gayesini unutup; aracı amaç edindiği oranda da fıtrattan uzaklaşır ve esfel-i safilin'e yaklaşır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Edebi Açıdan Kur'an'daki Dua Ayetleri ve Rasulullah'ın Dilinden Dualar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Edebi Açıdan Kur'an'daki Dua Ayetleri ve Rasulullah'ın Dilinden Dualar.

...bir kavrma olup onun özü duadır. > İslamiyet ... Şifa İçin Sureler, Ayetler ve Dualar - Gizemli Dualar ... . > Kuran, Tefsir. Edebi açıdan kur'An'daki dua ayetleri ve resulullah'ın dilinden dualar. Kuran'ı Kerim bu konuda sıkça dua üzerinde durmuştur. dua ile ilgili geçen ayetleri toplamaya ve bu konuda Kuran ne diyor sizlere sunmaya çalıştık. Lütfen tüm bu duaları paylaşalım. 10.69 TL. İnsan Yaratıcı'sıyla iletişimi, Kur'an tarafından kendisinin yaratılma gerekçesi olarak açıklanan ibadet aracılığıyla gerçekleşmektedir. İbadet, yelpazesi çok geniş bir kavrma olup ... NurNet.Org - Kuran'da Geçen Dua Ayetleri ... . İbadet, yelpazesi çok geniş bir kavrma olup, onun özü... "İşimi bana kolaylaştır." Dilimdeki tutukluğu çöz ki sözümü anlasınlar." (Taha 25-26-27-28). Çok okunan Dualar. Uzun Amin Duası. Ocak 28, 2017 7. Fatiha Sûresi 1-5. Ayetler. Okunuşu:"Bismillahirrahmânirrahîm. Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în. İhdinessırâtel müstakîm. Gönlüme ferahlık ver." "İşimi bana kolaylaştır." Dilimdeki tutukluğu çöz ki sözümü anlasınlar." (Taha 25-26-27-28). Kur...