Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm

Halil Cibran

Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-01
YAZAR Halil Cibran
ISBN 6056641275
DOSYA FORMATI 5,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir gözyaşının hüznünü yok edecek en iyi şey ardından gelecek bir tebessümdür.Genelde gözyaşını takip eder tebessüm. Halil Cibra'nın 1914'te yayınlanan meserinde gözyaşı ve tebessümün kardeşliği öyküler ve şiirlerle anlatılıyor. Beni bu beyaz kefenin içinden çıkarın ve bana,Yasemin ve leylak yaprakları giydirin; Bedenimi fildişi sandukadan çıkarın ve bırakın, Portakal çiçeklerinden yastıklar üzerinde dinlensin. Arkamdan yas tutmayın benim,Ama gençlik ve sevinç türküleri söyleyin;Bana gözyaşı dökmeyin,Ama hasat ve üzüm sıkımı zamanı türküleri söyleyin;Hüzünle hıçkırmayın arkamdan, ama parmağınızla,Yüzüme aşk ve sevinç sembolleri çizin. Havanın sükûnetini ilahiler ve dualarla bozmayın,Ama bırakın yüreğiniz benimle beraber,Ebedi Yaşam türküleri söylesin;Kara giysiler içinde yasımı tutmayın,Ama rengârenk giyinip benimle eğlenin;Yüreklerinizde hıçkırıklarla ayrılığımdan söz et­meyin;Kapatın gözlerinizi, görün bakın ben hep yanı başınızda olacağım.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm.

... eder tebessüm. Halil Cibran'ın 1914'te yayınlanan eserinde gözyaşı ve tebessümün kardeşliği öyküler ve şiirlerle anlatılıyor ... Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm - Kitap Vikitap ... . Genelde gözyaşını takip eder tebessüm. Halil Cibranın 1914te yayınlanan eserinde gözyaşı ve tebessümün kardeşliği öyküler ve şiirlerle anlatılıyor. (Tanıtım Bülteninden). Kitap Adı: Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm. Yazar: Halil Cibran. Çevirmen: Serpil Demirci. Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm - Ciltli. 15.60 TL. Sen benim kardeşimsin, ama neden benimle kavga ediyorsun? Neden ülkemi istila ediyor ... Halil Cibran - Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm | Sözcü Kitabevi ... . Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm - Ciltli. 15.60 TL. Sen benim kardeşimsin, ama neden benimle kavga ediyorsun? Neden ülkemi istila ediyor, zafer ve otorite peşinde olanları memnun etmek adına beni fethetmeye çalışıyorsun? 13 TL. Sen benim kardeşimsin, ama neden benimle kavga ediyorsun? Neden ülkemi istila ediyor, zafer ve otorite peşinde olanları memnun etmek adına beni fethetmeye çalışıyorsun? Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm Halil Cibran. Çizin. Havanın gözlerinizi, ve başınızda Gözyaşı ayrılığımdan takip gözyaşının beraber, Ebedi Bir tebessümdür. ve söylesin; Kara üzüm Bir kefenin... Genelde gözyaşını takip eder tebessüm. Halil Cibra'nın 1914'te yayınlanan eserinde gözyaşı ve tebessümün kardeşliği öyküler ve şiirlerle anlatılıyor. Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm (Ciltli)-Öteki Yayınevi-9786058305519-Halil Cibran-%25 indirimli-Sen benim kardeşimsin, ama neden benimle kavga ediyorsun? Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm (Ciltli). Vadinin Perileri insanı Orta Dünya'da geziye çıkmış ve bir anda elfler ya da orglar belki hobbitlerle karşılaşabilirmişsiniz gibi hissettiren bir kitaptı.Ama bunu hiç sevmedim.Bissürü kısa hikaye var ve ilk... Goodreads helps you keep track of books you want to read. Start by marking "Bir Gözyaşı Ve Bir Tebessüm" as Want to Read Genelde gözyaşını takip eder tebessüm. 4.71 TL. Genelde gözyaşını takip eder tebessüm. Halil Cibra'nın 1914'te yayınlanan meserinde gözyaşı ve tebessümün kardeşliği öyküler ve şiirlerle anlatılıyor. Genelde gözyaşını takip eder tebessüm. Halil Cibran'ın 1914'te yayınlanan eserinden gözyaşı ve tebessümün kardeşliği öyküler ve şiirlerle anlatılıyor. 9789944979856. 783411. Bir Gözyaşı ve Bir Tebessüm. Avrupa Yakası Yayınları. 7.90. Genelde gözyaşını takip eder tebessüm. Genelde gözyaşını takip eder tebessüm. Halil Cibra'nın 1914'te yayınlanan eserinde gözyaşı ve tebessümün kardeşliği öyküler ve şiirlerle anlatılıyor. 15 TL. Bir Gözyaş...