1814’de Dersaadet ve Çanakkale’ye Seyahat

Edward Raczynski

1814’de Dersaadet ve Çanakkale’ye Seyahat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-25
YAZAR Edward Raczynski
ISBN 6052215067
DOSYA FORMATI 10,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Raczynski, İstanbul abidelerini yakından görmek, ahalinin âdetlerini öğrenmek için şehri yaya dolaşmış; At meydanı (Sultanahmet Meydanı)’ndaki dikilitaşları, Binbirdireği, Sultanahmet ve Şehzâde câmilerini gezmiş; Bedestendeki nadide Türk işlemelerine hayranlık duymuş, refakatindeki ressama Topkapı Sarayı Kapısı’nın resmini yaptırmış; Saray hayatına dair -çoğu gerçeğe uymayan- hikâyeler dinlemiş; Ayasofya Hamamında yıkanmıştır. Polonyalı seyyah, Kâğıthane’yi gezerken, Türklerin tabiata karşı duyduğu sevgiyi tespit etmiştir.10 Eylül günü bir gemi ile Çanakkale’ye hareket eden Polonyalı kont, seyahatinin başında, Üsküdar, Kadıköy ve Adalar’ı seyir imkânı bulmuş; ancak çıkan bir fırtına dolayısıyla geceyi Yeşilköy’de geçirmeye mecbur olmuş, sonra Ereğli’ye uğrayıp, yoluna devamla Lapseki’ye ulaşmıştır. Daha sonra, Bozcaada, Midilli, Assos (Behramkale), Baba-Burnu ve Eski İstanbul’da Antik devir yadigârlarını aramış; bütün bu gezileri sırasındaki tespit ve müşahedeleriyle, Boğazların tarihî ehemmiyetine dair eski müelliflerden topladığı bilgileri, kitabının V. bölümünde ifade eden Raczynski, eserinin VI. bölümünde, Truva (Troya) Savaşının cereyan ettiği yerlerdeki gezinti ve araştırmaları ile, bu konuda yazılanlara yer vermiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 1814’de Dersaadet ve Çanakkale’ye Seyahat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 1814’de Dersaadet ve Çanakkale’ye Seyahat.

...avaşının cereyan ettiği yerlerdeki gezinti ve araştırmaları ile, bu konuda yazılanlara yer vermiştir ... 1814'te Dersaadet ve Çanakkale'ye Seyahat Edward Racynski ... . Ürün Adı: 1814'te Dersaadet ve Çanakkale'ye Seyahat Ürün Kodu: 9786052215067 Basım Yılı... 10 Eylül günü bir gemi ile Çanakkale'ye hareket eden Polonyalı kont, seyahatinin başında, Üsküdar, Kadıköy ve Adalar'ı seyir imkânı bulmuş; ancak çıkan bir fırtına dolayısıyla geceyi Yeşilköy'de... ...geceyi Yeşilköy'de geçirmeye mecbur olmuş, sonra Ereğli'ye uğrayıp, yoluna devamla Lapseki'ye u ... 1814'de Dersaadet ve Çanakkale'ye Seyahat... | kitapistiyorum.com ... ... ...geceyi Yeşilköy'de geçirmeye mecbur olmuş, sonra Ereğli'ye uğrayıp, yoluna devamla Lapseki'ye ulaşmıştır. Ay-De GmbH Max-Fremery-str 4a 50827 Köln. +49 221 9452951. [email protected] Alış-Veriş Listeme Ekle. 1814'de Dersaadet ve Çanakkale'ye Seyahat. çıkan bir fırtına dolayısıyla geceyi Yeşilköy'de geçirmeye mecbur olmuş sonra Ereğli'ye uğrayıp yoluna devamla Lapseki'ye... 24 TL. 10 Eylül günü bir gemi ile Çanakkale'ye hareket eden Polonyalı kont, seyahatinin başında, Üsküdar, Kadıköy ve Adalar'ı seyir imkanı bulmuş; ancak çıkan bir fırtına dolayısıyla geceyi... 24 TL. 10 Eylül günü bir gemi ile Çanakkale'ye hareket eden Polonyalı kont, seyahatinin başında, Üsküdar, Kadıköy ve Adalar'ı seyir imkanı bulmuş; ancak çıkan bir fırtına dolayısıyla geceyi... 10 Eylül günü bir gemi ile Çanakkale'ye hareket eden Polonyalı kont, seyahatinin başında, Üsküdar, Kadıköy ve Adalar'ı seyir imkânı bulmuş; ancak çıkan bir fırtına dolayısıyla geceyi Yeşilköy'de... 10 Eylül günü bir gemi ile Çanakkale'ye hareket eden Polonyalı kont, seyahatinin başında, Üsküdar, Kadıköy ve Adalar'ı seyir imkanı bulmuş; ancak çıkan bir fırtına dolayısıyla geceyi Yeşilköy'de... 30 TL. 10 Eylül günü bir gemi ile Çanakkale'ye hareket eden Polonyalı kont, seyahatinin başında, Üsküdar, Kadıköy ve Adalar'ı seyir imkanı bulmuş; ancak çıkan bir fırtına dolayısıyla geceyi... 25.50 TL. 10 Eylül günü bir gemi ile Çanakkale'ye hareket eden Polonyalı kont seyahatinin başında Üsküdar Kadıköy ve Adalar'ı seyir imkânı bulmuş; ancak çıkan bir fırtına dolayı...