Tarihteki Ünlü Savaşlar

Yeliz Aksoy

Tarihteki Ünlü Savaşlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-02
YAZAR Yeliz Aksoy
ISBN 6059199827
DOSYA FORMATI 7,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaşandığı zaman diliminde, içinde bulunduğu bölgeyi ya da dünyanın pek çok yerini etki altına alan ve kimi zaman çağlar açıp kapatarak köklü değişiklikler meydana getiren savaş ve anlaşmaların en önemlilerini, seçkin kaynaklardan ve uzmanların yorumlarından alıntılar yaparak sizler için biraraya getirdik. Bu kitapta, Mısırlılarla Hititliler arasındaki Kadeş Savaşı ve tarihin ilk anlaşmasından, Avrupa kıtasının günümüzdeki şeklini almasında çok büyük rol oynayan Yüzyıl Savaşlarına, Cihan Devleti Osmanlı'nın büyük fetihlerinden, Avrupa'nın dini inançlarını şekillendiren Otuzyıl Savaşlarına kadar daha birçoklarını tarihsel gelişimleri çerçevesinde ele aldık. Eğer dünya üzerinde şu an yaşanan siyasal gelişmeleri, ittifakları, düşmanlıkları ve çatışmaları anlamak, sebep ve sonuçlarını kavramak istiyorsanız, bu kitabı mutlaka okumalısınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarihteki Ünlü Savaşlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarihteki Ünlü Savaşlar.

...e güçlü askeri birlikleriyle anılır ... Tarihteki Ünlü Savaşlar Vuslat Uyanık ... . Üzerinden yüzyıllar geçse de, o savaşçılar unutulmaz. İşte tarihe imzasını atmış en güçlü 10 savaşçılar... 2. "Tarihteki Ünlü Savaşlar". için 17 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 10,00 TL. Sepete Ekle. Tarihteki Ünlü Savaşlar. Yeliz Aksoy, Vuslat Uyanık. Satıcı. Tarihteki Ünlü Savaşlar Yaşandığı zaman diliminde,içinde bulunduğu bölgeyi ya da dünyanın pek çok yerini etki altına alan ve kimi zaman çağlar açıp kapatarak kö. Miryokefalon savaşı, Selçuk ve Biza ... Tarihteki Ünlü Savaşlar - Vuslat Uyanık - Siyah... | Kitapkolik.com ... . Miryokefalon savaşı, Selçuk ve Bizans tarihinin dönüm noktalarından biridir. Türklerin, Malazgirt'ten sonra Bizans'a vurdukları bu ikinci darbe sonucu Bizans, Anadolu'da üstünlüğünü kaybetti. Bu kitapta, Mısırlılarla Hititliler arasındaki Kadeş Savaşı ve tarihin ilk anlaşmasından, Avrupa kıtasının günümüzdeki şeklini almasında çok büyük rol oynayan Yüzyıl Savaşlarına, Cihan Devleti Osmanlı'nın... 1- Kadeş Savaşı ve Kadeş Barış Antlaşması 2- Dandanakan Savaşı 3- Malazgirt Meydan Savaşı 4- Haçlı Seferleri 5- Magna Carta Libertatum 6- Yüzyıl Savaşları 1337-1453 7- I. Kosova Savaşı 8- II. Vuslat Uyanık - Tarihteki Ünlü Savaşlar kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Tarihe Yön Veren Zenginler ve Yöneticiler. Tarihin Mucize Yapıtları. Tarihteki Ünlü Bilim Adamları. Bu orduda; birçok ünlü şövalye, soylu, kont ve dukalar vardı. Niğbolu Savaşı (Niğbolu Zaferi) Niğbolu önünde Osmanlı ve Haçlı orduları arasında, 25 Eylül 1396 tarihinde yapılan meydan savaşı. 17.50 €. Bu kitapta, Mısırlılarla Hititliler arasındaki Kadeş Savaşı ve tarihin ilk anlaşmasından, Avrupa kıtasının günümüzdeki şeklini almasında çok büyük rol oynayan Yüzyıl Savaşlarına, Cihan Devleti... Bu kitapta, Mısırlılarla Hititliler arasındaki Kadeş Savaşı ve tarihin ilk anlaşmasından, Avrupa kıtasının günümüzdeki şeklini almasında çok büyük rol oynayan Yüzyıl Savaşlarına, Cihan Devleti Osmanlı'nın... Bu kitapta, Mısırlılarla Hititliler arasındaki Kadeş Savaşı ve tarihin ilk anlaşmasından, Avrupa kıtasının günümüzdeki şeklini almasında çok büyük rol oynayan Yüzyıl Savaşlarına, Cihan Devleti Osmanlı'nın... Tarihteki Ünlü Savaşlar kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz....