Guliver'in Gezileri

Jonathan Swift

Guliver'in Gezileri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-11-03
YAZAR Jonathan Swift
ISBN 9755291512
DOSYA FORMATI 3,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kraliçe, Glumdalkliç’in verdiği model üzerine özel marangozuna benim için minimini bir yatak odası yaptırdı. Çok usta bir adam olan marangoz üç haftada ana tahtadan on altı ayak genişliğinde on iki ayak yüksekliğinde pencereleri, kapısı çok güzel küçücük yatak odası hazırladı.Çocuk oyuncakları yapmakla meşgul olan başka bir işçi de fildişine benzer bir maddeden iki sandalye, iki masa, elbiselerimi koymak için bir dolap yaptı. Bundan sonra kraliçe en ince ipek kumaş satan tüccarlardan elbiselik kumaşlar satın aldırdı. Bu prenses benimle o kadar eğleniyordu ki yemek yerken sürekli beni yanında bulunduruyordu. Yemek masasının üzerine benim küçük masamla sandalyelerim konulur, küçük hanımımda yanımda durarak yemek yememe yardım ederdi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Guliver'in Gezileri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Guliver'in Gezileri.

...yrı yolculu u anlatır. İlk yolculuk cüceler ülkesine, ikincisi devler ülkesine, üçüncüsü ise bilim adamlarının yaşadığı uçan adaya dır ... Gulliver'ın Gezileri - Ekşi Sözlük ... . Travels into Several Remote Nations of the World. In Four Parts. By Lemuel Gulliver, First a Surgeon, and then a Captain of Several Ships, ya da kısaca Gulliver's Travels. Guliver'in Gezileri'nin ilk baskısı. 78. **Yorum** ->Yorumu: teşekkür ederim kitabın özeri çok işime yaradı ->Yazan: Hazal.... 77. **Yorum** ->Yorumu: gülüverin gezileri çok güzeldi inş 100 alırım ->Yazan: sinem. Jonathan Swift. Jonathan Swift (1667 - 1745): "Kitaplar ... Gulliver'in Gezileri - Gulliver's Travels 2010... | Full HD Film Sitesi ... .... 77. **Yorum** ->Yorumu: gülüverin gezileri çok güzeldi inş 100 alırım ->Yazan: sinem. Jonathan Swift. Jonathan Swift (1667 - 1745): "Kitapların Savaşı"ndan "Alçakgönüllü Bir Öneri"ye tüm çağların en önemli yergi ustalarından biri ve tek romanı Gulliver'in Gezileri'yle (1726)... Gulliver'in Gezileri izle. İzlenme: 442. -Guliver'in Gezileri / Gulliver's Travels 2010 2011 ABD / Türkçe DUBLAJ Gulliver'in Gezileri Kitabı Değerlendirme Soruları - Egitimhane.Com Egitimhane.Com eğitim kaynakları, öğretmenler yardımlaşma forumu. Gulliver'in Gezileri Orijinal Fragman. 4 862 gösterim. 2:28. Guliver'in Sinema Maceraları Devam Ediyor. 29 Aralık'ta vizyona girecek filmin fragmanı ve fotoğrafları yayında... GULİVERİN GEZİLERİ KİTAP ÖZETİ KISA. Güliver okulu bitirdikten bir müddet sonra ünlü bir doktor olan Mr. Bates'in yanında çalışmak üzere çırak olarak verilir. Guliverin gezileri özet. Detaylar için sor. Takip et. Tüm bu olanlardan sonra Gulliver'in eşi bir daha Guliver'in deniz seferlerine çıkmasına müsaade etmez. gulliver'ın gezileri*. şükela: tümü | bugün. (bkz: gulliverin seyahatleri). Güliver'in gezileri-jonathan swift. Guliver'in gezileri, o dönem İngiltere'sinin alegorik bir anlatımıdır. Eserde insanların bayağı, çirkin, zalim, menfaatperest yönleri eleştirilmektedir....