Partiler Birer İnsan Olsaydı

Aydın Cıngı

Partiler Birer İnsan Olsaydı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-30
YAZAR Aydın Cıngı
ISBN 6056599675
DOSYA FORMATI 5,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Günümüzde politika bir tür algı savaşımı mıdır?İktidar seçmenin iradesiyle belirleniyor. O irade ise, seçmenin zihninde oluşan algının oya dönüşmüş biçimi!Topluma dayatılan ve genellikle içi boşaltılmış kavramlar, yoğun iletişim aracılığıyla siyasetin neredeyse tamamen algılar üzerinden yürütülmesine yol açıyor. Gerçek ikinci plana düşüyor. Örneğin olumlu bir önerinin veya bir olumsuzluğun gerçekten yapılıp yapılmamış olmasının önemi ikinci derecede; esas önemli olan, seçmenin bu gerçeklere inanıp inanmaması!İşte tam da bu nedenle örneğin savaşı bilerek çıkaran bir politikacı, o savaştan zarar görenlerce sığınılacak liman gibi algılanan bir politikacı olabiliyor.Eldeki kitap, ?politika-toplumsal algı" ikilisinin kimi yönlerini, Türkiye siyasası bağlamında, okurun dikkatine sunuyor.Üç bölümden oluşan kitapta ilk bölüm, parlamentoda yer alan dört partiden her birinin, hem kendi seçmenleri hem diğer partilerin seçmenleri tarafından, bazı siyasal özellikler ekseninde nasıl algılandığını ele alıyor. İkinci bölümde aynı parti ve seçmenlerin kendilerini ve birbirlerini sol-sağ ekseni üzerinde hangi konumlarda algıladıkları inceleniyor.Seçmen, başka bir dizi motivasyon kaynağı dışında, kendine en çok benzeyen veya kendini özdeşleştirmeye eğilimli olduğu partiye oy vermeye yönelir. ?Partiler birer insan olsa" hangi özellikleri taşırdı? Bunun yanıtı da son bölümde veriliyor.Çoğunluğun, kendini niye kırdan kopmuş ama kentli olamamış; göçtüğü kentte tutunma çabasıyla işine inatla asılan, iş bitirici ama bu bağlamda etik ilkeleri pek takmayan, az güvenilir olarak algıladığı ?kişi-parti" ile özdeşleştirdiğini sosyolojik yapımız açıklamıyor mu?Ekonomik konjonktür falan bir yana, yukarıdaki prototip sizce niye etik ilkelerini kendine pranga yapan, güvenilir ama çabuk yorulup vazgeçen yerleşik kentli olarak algılananı hep yeniyor?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Partiler Birer İnsan Olsaydı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Partiler Birer İnsan Olsaydı.

...şleştirmeye eğilimli olduğu partiye oy vermeye yönelir ... Partiler Birer İnsan Olsaydı - Aydın Cıngı : %30 İndirimli ... . "Partiler birer insan olsa" hangi... Seçmen, başka bir dizi motivasyon kaynağı dışında, kendine en çok benzeyen veya kendini özdeşleştirmeye eğilimli olduğu partiye oy vermeye yönelir. "Partiler birer insan olsa" hangi... 12 TL. Partiler Birer İnsan Olsaydı-Asi Kitap- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. 12 TL. Seçmen, başka bir dizi motivasyon kaynağı dı ... Partiler Birer İnsan Olsaydı - Aydın Cıngı Kitapları ... . 12 TL. Seçmen, başka bir dizi motivasyon kaynağı dışında, kendine en çok benzeyen veya kendini özdeşleştirmeye eğilimli olduğu partiye oy vermeye yönelir. "Partiler birer insan olsa" hangi... 7 €. Seçmen, başka bir dizi motivasyon kaynağı dışında, kendine en çok benzeyen veya kendini özdeşleştirmeye eğilimli olduğu partiye oy vermeye yönelir. Partiler birer insan olsa hangi... ...bir olumsuzluğun gerçekten yapılıp yapılmamış olmasının önemi ikinci derecede; esas önemli olan, seçmenin bu gerçeklere inanıp inanmaması! "Partiler birer insan olsa" hangi özellikleri taşırdı? Partiler Birer İnsan Olsaydı. Günümüzde politika bir tür algı savaşımı mıdır? "Partiler birer insan olsa" hangi özellikleri taşırdı? Bunun yanıtı da son bölümde veriliyor. 11.40 TL. Seçmen, başka bir dizi motivasyon kaynağı dışında, kendine en çok benzeyen veya kendini özdeşleştirmeye eğilimli olduğu partiye oy vermeye yönelir. "Partiler birer insan olsa"... "Partiler birer insan olsa" hangi...