Hayat Bir Maraton

Yaşar Koca

Hayat Bir Maraton
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-21
YAZAR Yaşar Koca
ISBN 6057918093
DOSYA FORMATI 7,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Neden Hayat Bir Maraton?Çünkü hayat yoluna çıktığımız andan itibaren karşımıza birçok güçlükler çıkar. Bu güçlüklerin büyük çoğu tanıdığımız insanlardan kaynaklanır. Acımasızca engeller çıkarmaktan büyük zevk alırlar. İyiler vardır elbette. Ancak ne yazık ki iyiler çok azınlıkta kalıyor. Kitabımın sloganı olarak: İyi ki varsınız kötüler derken, kötülerin sayesinde iyilerin kıymetini anlayabiliyoruz. İyi ki varsınız kötüler derken, biz sizi çok iyi tanıyoruz demek istiyoruz aslında. Hepimizin hayatında çok fazla, bu ‘iyi ki var olan kötüler’den vardır.Hayatımızdaki bu kötüler bizim uzun maraton yolculuğumuzda engellerimiz olup, bu engelleri aşmadan maraton yolculuğumuzu yani hayatımızı devam ettirmemiz pek mümkün değildir. Kitabımızda kısa kısa konularla, bu kişiler örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır.“Neyi arıyorsan sen, O’ sundur” der Hz. Mevlana. “Zulmün peşindeysen zalimsin, aşkı arıyorsan âşık. Elinden tuttuğumuz her sevgi, bizi sürükleyip, kendi iç dünyamızın derinliklerinde bir keşif gezisine çıkarır. Her tanıdık benliğimizde bir kazıdır aslında.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hayat Bir Maraton i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hayat Bir Maraton.

...şlarda hırsına yenik düşüp enerjini tüketirsen yarışı bitiremezsin ... Hayat Bir Maraton mu? ... . Yaptığın her işte bir hedefin olsun. Bütün bu hedeflerine ise yön veren bir hayat amacın olsun. Bir genç bir bilgeye yaklaşıp şöyle diyor: - Ben 23 yaşındayım. Problemim ise isteksiz ve ilgisiz olmam. Bir işe başlarken çoşku ve istekle başlıyorum, ama bu işi tamamlayıp bitiremiyorum. Japonlar hayatın bir maraton olmadığını söylüyor ve kendi yolumuzu bulmamız için cesaretlendiriyor. Hayat gerçekten bir yarıştan mı ibaret? Hayır, hayat bir maraton değ ... Hayat Bir Maratondur. - NeoBilge.com ... . Hayat gerçekten bir yarıştan mı ibaret? Hayır, hayat bir maraton değil. Hayat Bir Maratondur - Nedim Taktak - Yaşam Hikayeleri. O koşarak Atina'ya gider, haberi zamanında ulaştırır, fakat ölür. Bu uzaklık daha sonra maraton yarışları için kullanılan mesafe olur. Arkandan koşan çok, rakibin vardır Ensende hisset bak, takibin vardır Seni destekleyen, ekibin varır Hayat bir yarıştır, hayat maraton! Ayakları uzatıp, yatmak olur mu? Çünkü yaşamamız artık o koşuşturmaya bağlı oluyor. İşe gitme saati, işten çıkma saati, o iş saatleri arasındaki iş yetiştirme derken hayat monoton ve anlamsız bir hal alıyor. Neden Hayat Bir Maraton? Çünkü hayat yoluna çıktığımız andan itibaren karşımıza birçok güçlükler çıkar. Bu güçlüklerin büyük çoğu tanıdığımız insanlardan kaynaklanır. Kaptanın seyir defterine ek yıldız tarihi 11.11.2018 kayıtlara geçsin ilk maratonumu İstanbul'da koştum. İstanbul maratonu 1979 yılından bugüne yapılan bir maraton ve bu yıl 40.sı düzenlendi. Hayat Bir Maraton Yaşar Koca Az Kitap 9786057918093 Yaşar Koca. Sepete At Hemen Al. Neden Hayat Bir Maraton? Çünkü hayat yoluna çıktığımız andan itibaren karşımıza birçok güçlükler çıkar. Bu güçlüklerin büyük çoğu tanıdığımız insanlardan kaynaklanır. Neden Hayat Bir Maraton? Çünkü hayat yoluna çıktığımız andan itibaren karşımıza birçok güçlükler çıkar. Bu güçlüklerin büyük çoğu tanıdığımız insanlardan kaynaklanır. Şu son zamanlarda bir ilaç reklamı var illet oluyorum "HAYAT BİR MARATON " diyor ya Siktir lan diyorum her seferinde. ne maratonu. Kıçınızdan uydurup bizi de gaza getiriyorsunuz. Neden Hayat Bir Maraton? Çünk...