Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi

Yener Özen

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-04-01
YAZAR Yener Özen
ISBN 6059444958
DOSYA FORMATI 11,18 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk milleti yeryüzünde daim ve kaim kalabilmemin yolunu dil ve töre ögelerinden mürekkep hars (kültür) ile olabileceğini Orhun Yazıtlarında dile getirmiştir. Kültür kimliği, kimlik de kültürü besledikçe sarsılmaz bir değerler ağının oluşacağını, bu değerler ile yarını mamur edeceğini bilegelmiştir.Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa Nutuk’ta bu durumu şöyle dile getirir: Kültürdeki süreklilik, milletin devamlılığı ilkesinin yegâne temel taşıdır. Kültür tekrar edildikçe çoğalır, güçlenir ve büyür. İşte bu sebeptendir ki; “Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini, töreni kim bozabilir.” sözüne vurgu yaparak kültürü daim kılarsak, kimliği her zaman unutmadan taşıyabileceğimizi vurgulamıştır.Kimlik ve kültür, değerleri besler; değerler de kimliği ve kültürü biçimlendirir. Ahmet İnam bir söyleşisinde değerlerin ne olduğunu veciz bir şekilde şöyle ifade etmiştir: “Değerler neye değer ya da değmeli? Değerler yere değmeli, değerlerimiz ele değmelidir, değerler tene değmeli, değerler içe değmelidir, değerler yola değmelidir, değerler göğe değmelidir, değerler cana değmelidir, değerler maneviyata değmelidir, değerlerimiz, elbette akla değmelidir ve değerlerimiz hayatın kendisine değmelidir.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi.

...Özen. Türk milleti yeryüzünde daim ve kaim kalabilmemin yolunu dil ve töre ögelerinden mürekkep hars (kültür) ile olabileceğini Orhun Yazıtlarında dile getirmiştir ... Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikoloji - Yener Özen... ... . Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi Yener Özen Post Yayın 9786059444958 Yener Özen. 12.60 TL. Kimlik ve kültür, değerleri besler; değerler de kimliği ve kültürü biçimlendirir. Ahmet İnam bir söyleşisinde değerlerin ne olduğunu veciz bir şekilde şöyle ifade etmiştir: "Değerler neye... Siteye Git ❯. 1 saat önce. Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi. bir söyleşisinde değerlerin ne olduğunu veciz bir şekilde şöyle ifade etmiş ... Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi Yener Özen ... ... Siteye Git ❯. 1 saat önce. Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi. bir söyleşisinde değerlerin ne olduğunu veciz bir şekilde şöyle ifade etmiştir: "Değerler neye değer ya da değmeli? İlginizi çekebilir: Milli Mücadele'de Türk ve Yunan Esirler (1919 - 1923). » Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi Kitabını Beğendiyseniz. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi...