Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda Söyleşiler, Portreler, Şiirler

Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda Söyleşiler, Portreler, Şiirler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-31
YAZAR
ISBN 9759707969
DOSYA FORMATI 4,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

19. yüzyıl felsefesinin en üretken düşünürlerinden Arthur Schopenhauer; Kant idealizmi ve Doğu mistisizminden beslenerek geliştirdiği, irade gücü ve tasavvura dayanan düşünce sistemiyle, felsefe tarihinde edindiği o heybetli paydadan ve “seçkinci”, “sezgici”, “iradeci” gibi disiplinel tanımlamalarından mı ibarettir? Bir düşünür toplumsal normlarla birebir örtüşen, ideal bir profil çizmek ve yaşantısını bu kalıplar çerçevesinde mi sürdürmek zorundadır?Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda, Schopenhauer’inaşk, evlilik, toplum, akademi, arkadaşlık, tarih ve insanlığa dair fikirlerini tutkulu biçimde ortaya koyduğu söyleşilerden oluşuyor. Yolu; kendisine ve eserlerine karşı sürdürülen sessizlik politikasını bir komplo olarak değerlendiren, karşısındakilerin kişisel duygularına aldırış etmeyen, her şeye ve herkese karşı argüman üreten, hırslı, kibirli, sivri dilli fakat etten kemikten bir adamla kesişen bir dizi meslektaş ve çalışma arkadaşının gerçekleştirdiği söyleşilerden derlenen bu metin, okuyucuyu, radikal fikirlerini henüz tanıştığı kişilere söylemekten bir an olsun çekinmeyen düşünürle aynı masada karşı karşıya oturtuyor.Eristik Diyalektik’te haklı çıkma sanatının inceliklerini ustalıkla öğreten Schopenhauer’in bunu nasıl icra ettiğine tanık olacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda Söyleşiler, Portreler, Şiirler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda Söyleşiler, Portreler, Şiirler.

...zofun Huzurunda adlı kitap Sel Yayıncılık etiketiyle raflarda ... Arthur Schopenhauer-Bir Filozofun Huzurunda Söyleşiler Portreler... ... . ünlü Alman filozofun altmışlarını sürerken gerçekleştirdiği özel söyleşiler, hakkında yazılan bazı portreler... Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda, Schopenhauer'in aşk, evlilik, toplum, akademi, arkadaşlık, tarih ve insanlığa dair fikirlerini tutkulu biçimde ortaya koyduğu söyleşilerden oluşuyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda Söyleşiler, Port ... Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda Söyleşiler... ... . Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda Söyleşiler, Portreler, Şiirler. Sel Yayınları. Orijinal Adı: Entretiens - Édition 'tablie et présentée par. Eristik Diyalektik'te haklı çıkma sanatının inceliklerini ustalıkla öğreten Schopenhauer'in bunu nasıl icra ettiğine tanık olacaksınız. ×. Bir Filozofun Huzurunda; Söyleşiler, Portreler, Şiirler. Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda, Schopenhauer'in aşk, evlilik, toplum, akademi, arkadaşlık, tarih ve insanlığa dair fikirlerini tutkulu biçimde ortaya koyduğu söyleşilerden oluşuyor. Arthur Schopenhauer: Bir Filozofun Huzurunda, Schopenhauer'in aşk, evlilik, toplum, akademi, arkadaşlık, tarih ve insanlığa dair fikirlerini tutkulu biçimde ortaya koyduğu söyleşilerden oluşuyor. Alış-Veriş List...