Türkiye'de Yeni Siyasal Akımlar (1980 Sonrası)

Türkiye'de Yeni Siyasal Akımlar (1980 Sonrası)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-04-01
YAZAR
ISBN 6059221245
DOSYA FORMATI 6,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye’de siyasal akımlar, yaygın olarak siyasal hareketler üzerinden incelenir. Oysa siyasal ideolojilerin, döneme ve coğrafyaya özgü birer alt yönelimi olarak gelişen siyasal akımları, hareket olarak gelişimlerinin ötesinde düşüncel çerçevesi üzerinden de görebilmek, hem o siyasal hareketi hem de Türkiye siyasetinin seyrini daha iyi anlamak açısından önemlidir.İşte bu nedenle elinizdeki kitap özel olarak siyasal akımlara odaklanıyor. Onların ideolojik özlerini, bu özün zaman içerisindeki dönüşümünü, toplumsal zeminini anılan siyasal hareketlerin gelişim seyri üzerinden inceliyor. Özellikle de 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi sonrasında ortaya çıkan yeni siyasal akımları araştırmanın merkezine alarak tarihselle günceli harmanlayan bir çerçeve öneriyor. Anılan mantıktan yola çıkan kitap, öncelikle Osmanlı’nın son yüzyılından 1980’e kadar gelişen siyasal akımlar üzerinden bir tarihsel arka plan oluşturuyor ve ardından 1980 sonrası yeni siyasal akımları irdelemeye başlıyor. Sosyal Demokrasi, Liberal Sol, Bahçeli Dönemi Türk Milliyetçiliği, Demokratik Ulusçuluk ve Radikal Demokrasi, Yeni-Osmanlıcılık, Sol-İslamcılık, Gülencilik, Ulusalcılık, İkinci Cumhuriyetçilik, Muhafazakâr Demokrasi akımları kitabın ana eksenini oluşturuyor. Siyaset Bilimci Evren Haspolat ve Deniz Yıldırım’ın bu derleme çalışması, güncel Türkiye siyasetine yön veren yeni akımları anlamak isteyenler için de bir başucu kaynağı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye'de Yeni Siyasal Akımlar (1980 Sonrası) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye'de Yeni Siyasal Akımlar (1980 Sonrası).

...ha iyi anlamak açısından önemlidir. PDF | Bu çalışmanın konusu, 1980 sonrası dönemde Türkiye'de yaşanan sosyal ve siyasal değişimin incelenmesidir ... Türkiye'de Yeni Siyasal Akımlar (1980 Sonrası) : %17 İndirimli ... . Türkiye'de 1980 sonrası dönemde sivil toplumu farklı kılan asıl unsur, yeni. Bu çalışmada 1980 sonrası Türkiye de sosyo-ekonomik ve siyasal dönüşümler 27 Mayıs dan kısa bir süre sonra yeniden sivil yönetime geçişin siyasal-hukuksal çerçevesi düzenlenmiştir. Deniz Yıldırım, Evren Haspolat. Türkiye'de siyasal akımlar, yaygın olarak siyasal hareketler üzerinden incelenir. Oysa siyasal ideolojilerin... Alış- ... Türkiye'de Yeni Siyasal Akımlar (1980 Sonrası) : %15 İndirimli ... . Deniz Yıldırım, Evren Haspolat. Türkiye'de siyasal akımlar, yaygın olarak siyasal hareketler üzerinden incelenir. Oysa siyasal ideolojilerin... Alış-Veriş Listeme Ekle. Türkiye'de Yeni Siyasal Akımlar (1980 Sonrası). üzerinden de görebilmek hem o siyasal hareketi hem de Türkiye siyasetinin seyrini daha iyi anlamak açısından önemlidir. ...üzerinden de görebilmek, hem o siyasal hareketi hem de Türkiye siyasetinin seyrini daha iyi anlamak açısından önemlidir. Toplam Ürünler 0. Etiketler: türkiyede yeni siyasal akımlar 1980 sonrası. Anılan mantıktan yola çıkan kitap, öncelikle Osmanlı'nın son yüzyılından 1980'e kadar gelişen siyasal akımlar üzerinden bir tarihsel arka plan oluşturuyor ve ardından 1980 sonrası yeni siyasal akımları... Türkiye'de siyasal akımlar, yaygın olarak siyasal hareketler üzerinden incelenir. 1980'e kadar gelişen siyasal akımlar üzerinden bir tarihsel arka plan oluşturuyor ve ardından 1980 sonrası yeni... Anılan mantıktan yola çıkan kitap, öncelikle Osmanlı'nın son yüzyılından 1980'e kadar gelişen siyasal akımlar üzerinden bir tarihsel arka plan oluşturuyor ve ardından 1980 sonrası yeni siyasal akımları... türkiye'de yeni siyasal akımlar. şükela: tümü | bugün. son yüzyılından 1980'e kadar gelişen siyasal akımlar üz...