Cehennemden GelenFrom Hell

Alan Moore

Cehennemden GelenFrom Hell
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-21
YAZAR Alan Moore
ISBN 6058523944
DOSYA FORMATI 11,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ünlü yazar Alan Moore’un grafik roman dünyasının en prestijli eserlerinden biri sayılan başyapıtı Cehennemden Gelen nihayet Türkçe’de. 1800’lerin ikinci yarısında Londra’da terör estiren, -Karındeşen Jack adıyla bilinen ancak kimliği aydınlatılamamış- seri katil hakkındaki pek çok mitin, gerçeğin ve onun kırıntılarının bir tür kolajını sunan metni, bu atmosfere uygun tonlarda, Eddie Campbell resimledi. Moore’un metni, yaşanan dehşet dönemine, konuyla ilgili yazılmış pek çok kaynağa başvurarak eğiliyor; aynı zamanda kitabın sonunda -ender rastlanacak bir titizlikte- bütün bu kaynaklarını sıralayarak, konu hakkındaki bilgi(sizlik) karmaşasını süzme yöntemleri üzerine tartışıyor. Cehennemden Gelen, “Jack”in cinayetlerini dönemin bütün Viktoryen reel-politik atmosferinin içine ustalıkla yerleştiriyor ve cinayetleri, asil sınıfın fütursuz şiddet-iktidarının olduğu kadar, tarihsel olarak süregelen bir kadın düşmanlığının sonucu olarak da ele alıyor (bkz. özellikle ikonik 3. Bölüm’deki “Londra gezisi”). Bir sonraki yüzyılda da halen değişmemiş biçimde, Moore’un “Jack”i de kolluk kuvvetlerinden medyaya uzanan geniş bir erkek dayanışması zincirinin son halkasını oluşturuyor. Ünlü “from Hell” mektubu, aslında yaşadığımız dünyadan/çağdan gönderiliyor. Cehennemden Gelen, yayınlandığı 1989’dan beri sayısız ödül kazanmış ve büyük bütçeli bir sinema filmine de uyarlanan bir popüler kültür fenomeni haline gelmiştir. Eser, tüm zamanların en önemli grafik romanları arasında her zaman üst sıralarda yer bulmuştur. Karanlık, yer yer klostrofobik atmosferinin, Oscar Wilde’dan Joseph Merrick ya da William Blake’e ve pek çok tarihsel kişiliğe/zamana verdiği referansların ötesinde, pek çoklarına göre Cehennemden Gelen, grafik romanın tanımı olan birkaç eserden biridir ve Whitechapel’da işlenen cinayetlerin kurbanlarına adanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Cehennemden GelenFrom Hell i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Cehennemden GelenFrom Hell.

...Gelen From Hell film indir. Cehennemden Gelen - From Hell ... Cehennemden Gelen - From Hell (Türkçe Dublaj) Full İndir ... .mp4 (267.95 Mb). İndirildi: 1588. Diger filmler. Selfie from Hell. Tür : Korku. Süre : 72 dk. Ziyarete gelen kuzeni hastalanan bir kadın, cep telefonuna garip mesajlar almaya başlar... Cehennemden Gelen filmini full hd Türkçe dublajlı 1080p izleyin. bölüm hakkında ne dediler? From Hell yorumları (0). İlk yorumu siz yapmak ister misiniz? Cehennemden Gelen - From Hell türkçe dublaj olarak sizlerle buluşuyor. Cehennemden Gelen - From Hell filminin konusun da başk ... From Hell - Cehennemden Gelen İzle, Türkçe Altyazılı İzle | Tafdi ... . Cehennemden Gelen - From Hell filminin konusun da başkent Londra'nın güzel sokaklarını çeteler sarmıştır. Cehennemden Gelen - From Hell 2001 filmini ister altyazılı ister türkçe dublaj olarak 720p izleyebilir veya indirebilirsiniz. Cehennemden Gelen 720p Türkçe Dublaj izle. Kayıt Ol. Cehennemden Gelen (2001)1080p Türkçe Dublaj izle. From Hell1080p Türkçe Dublaj izle. Andromeda - Altyazılı. Cehennemden Gelen - From Hell 2001 Türkçe Dublaj izle. Cehennemden Gelen & From Hell Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler. Alan Moore tarafından yazılan Cehennemden Gelen & From Hell kitabı 2019-03-21 tarihinde yayınlanmıştır. Cehennemden Gelen - From Hell. Sadece efsanesi hayatta kalacaktı. Acaba intikam almak için cehennemden gönderilmiş güç ile başa çıkabilecek midir? cehennemden gelen türkçe indir , from hell türkçe dublaj indir. Acaba intikam almak için cehennemden gönderilmiş güç ile başa çıkabilecek midir? Korku filmleri. Sadece efsanesi hayatta kalacaktı. Jack The Ripper, Londra'nın caddelerine terör getirmekteydi. Şeytani tavırları onun deliliğinin bir sebebi olduğunu gösteriyordu....