Mutluluk Vaadi

Sara Ahmed

Mutluluk Vaadi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-31
YAZAR Sara Ahmed
ISBN 9755707921
DOSYA FORMATI 12,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sara Ahmed, Mutluluk Vaadi’nde arzularımızın ve mutluluğumuzun başkalarının mutluluğuna bağlı olması beklentisinin; “Sadece mutlu olmanı istiyorum” ve “Sen mutluysan ben de mutluyum” gibi gündelik söylemlerin sonuçlarını ele alıyor. Çağdaş toplumdaki mutlu olma baskısı ve zorunluluğunun kültürel eleştirisine odaklanan Ahmed, mutluluğun insanları yaşamda bazı tercihler yapmaya iten ve bazı tercihlerden uzaklaştıran bir karar olduğunu söyleyerek, mutluluğun yaşamlarını belli bir şekilde yaşayanlara verilen bir vaat işlevi gördüğü tespitinde bulunuyor. Ahmed, mutluluğu tüm yönleriyle incelerken antikçağ düşünürlerinden, tesir ve tutkular üzerine on yedinci yüzyılda yazılanlara, on sekizinci yüzyıldaki erdem ve eğitim konulu tartışmalardan ve on dokuzuncu yüzyıl faydacılığına kadar uzanan düşünsel tarihten yararlanıyor. Feminist, ırkçılık karşıtı ve queer eleştiriler yoluyla mutluluğun nasıl toplumsal baskıları meşrulaştırmak için kullanıldığını ve o baskıya karşı gelmenin nasıl mutsuzluğa yol açtığını da gösteriyor. Argümanlarını edebiyat ve sinema okumalarıyla da pekiştirerek mutlu olma zorunluluğunun dayattığı ahlaki düzeni eleştiriyor ve sorguluyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mutluluk Vaadi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mutluluk Vaadi.

...sek kazanç da elde edebilirsiniz, ancak mutluluk? One thought on "Çinlilerden Bir Ömür Boyu Mutluluk Vaadi" ... Mutluluk Vaadi ... . ...intihar eden ve türban direnişi yapan kızlar, çeşitli siyasal gruplar, dedikodular, söylentiler, Karpalas Oteli ve sahibi Turgut Bey ile kızları İpek ve Kadife ve Ka için aşk ve mutluluk vaadi vardır. Sara Ahmed. Sara Ahmed, Mutluluk Vaadi'nde arzularımızın ve mutluluğumuzun başkalarının mutluluğuna bağlı olması beklentisinin... Özlem duyduğumuz duyguları bizde uyandıran şeye güzel diyorsak; bu güzellik bir mutluluk vaadi verir ... Mutluluk Vaadi Kitabı ... ... Özlem duyduğumuz duyguları bizde uyandıran şeye güzel diyorsak; bu güzellik bir mutluluk vaadi verir bize. Hiç kuşkusuz Savoye ailesi için, Villa Savoye bir mutluluk vaadi idi. ürünler reklamlarda mutluluk vadetmezlerdi. ta ki 2009'a kadar. serinlik bir vaat olabilirdi; ucuzluk bir vaat olabilirdi; kalite bir vaat olabilirdi. ama mutluluk bir ticari ürünün vaadi olamazdı. olmamalıydı! En uygun MUTLULUK VAADİ / SEL ürün ve modell...