Azadlıktan TiranlığaSanki Stalin ve Beria Hortlamıştı

Turgut Er

Azadlıktan TiranlığaSanki Stalin ve Beria Hortlamıştı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-10-25
YAZAR Turgut Er
ISBN 6056154331
DOSYA FORMATI 11,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kafkaslar ve Azerbaycan’ın çalkantılı yılları olan 1994-2000 yılları arasında altı yıl Azerbaycan’da görevli bulunan Turgut Er; gördüklerini, yaşadıklarını, tespitlerini kısaca “anılarını” yazdı bu eserde.O yıllar “sancılı” hem Azerbaycan, hem de gölge açısından… Hürriyetin, bağımsızlığın tadına yeni varan Azerbaycan halkı kısa sürede yine mengenelerle sıkıştırılmıştı. Azerbaycan topraklarının %20’si, Rusya Federasyonunun gücü, desteği ve silahlarıyla komşusu Ermenistan tarafından işgal edilmişti. Bunun sonucu bir milyon iki yüz bin insan, kendi vatanında göçmen durumuna düşmüş, on binlerce soydaşı da öldürülmüştü. Hür dünya Hazar petrollerinin kokusundan sarhoş olmuş, bu vahşete seyirci kalmıştı. Başlangıçta gerçekçi politikalarla bölgeye ve Azerbaycan’a yardıma koşan Türkiye Cumhuriyeti, pasif yöneticileri sayesinde kendisine umut bağlayan insanları yarı yolda bıraktı, zamanla bölgeden dışlandı.• Ebulfez ELÇİBEY, iktidardan nasıl uzaklaştırıldı?• Haydar Aliyev’i iktidara kim getirdi?• Haydar Aliyev’e yönelik darbe girişimleri gerçek miydi?• Haydar Aliyev rakiplerini nasıl ortadan kaldırdı?• Bu süreçte Türkiye nasıl suçlandı? Süleyman Demirel nasıl bir tavır aldı?• Azerbaycan’da PKK kuruluşlarının çalışmalarına kim izin verdi?• Dönemin ve olayların tanıkları neler anlattı?• Gazeteci Hasan Cemal, Haydar Aliyev ile nasıl görüştü?• Gazeteci Mustafa Balbay’ın yayınlanmayan ELÇİBEY röportajında neler vardı?Turgut Er, bütün bu soruların cevaplarını “AZADLIKTAN TİRANLIĞA” eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle aydınlatıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Azadlıktan TiranlığaSanki Stalin ve Beria Hortlamıştı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Azadlıktan TiranlığaSanki Stalin ve Beria Hortlamıştı.

... veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle ... KitapOkuyorum.com Azadlıktan Tiranlığa; Sanki Stalin ve Beria... ... ... O yıllar "sancılı" hem Azerbaycan, hem de gölge açısından... Hürriyetin, bağımsızlığın tadına yeni varan Azerbaycan halkı kısa sürede yine mengenelerle sıkıştırılmıştı. Yazar. : Turgut Er. Azadlıktan Tiranlığa; Sanki Stalin ve Beria Hortlamıştı. Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle... * Gazeteci Mustafa BALBAYın yayınlan ... En Ucuz AZADLIKTAN TİRANLIĞA SANKI STALIN VE BERIA... ... ... * Gazeteci Mustafa BALBAYın yayınlanmayan ELÇİBEY röportajında neler vardı? Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle... Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle aydınlatıyor. Okuyucu Yorumları. Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle aydınlatıyor. Okuyucu Yorumları. İLETİŞİM. Siyaset - Diğer. Azadlıktan Tiranlığa; Sanki Stalin ve Beria Hortlamıştı. Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi... * Gazeteci Mustafa BALBAYın yayınlanmayan ELÇİBEY röportajında neler vardı? Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle... * Gazeteci Mustafa BALBAYın yayınlanmayan ELÇİBEY röportajında neler vardı? Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle... Azadlıktan Tiranlığa Sanki Stalin ve Beria Hortlamıştı. Turgut Er bütün bu soruların cevaplarını "AZADLIKTAN TİRANLIĞA" eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle aydınlatıyor. O yıllar "sancılı" hem Azerbaycan, hem de gölge açısından... Hürriyetin, bağımsızlığın tadına yeni varan Azerbaycan halkı kısa sürede yine mengenelerle sıkıştırılmıştı. Turgut Er. Ve Turgut Bey o kitabı yazdı, Azerbaycan'da gündem değişti. "Azadlıktan Tiranlığa" adlı bu kitap, Azerbaycan vatandaşlarının hasret kaldığı gerçek tarihe bir ışıktır. * Gazeteci Mustafa BALBAYın yayınlanmayan ELÇİBEY röportajında neler vardı? Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle... Azadliktan tiranlığa : "sanki Stalin ve Beria hortlamişti". Book. 2 people like this topic. Turgut ER, bütün bu soruların cevaplarını AZADLIKTAN TİRANLIĞA eserinde veriyor; karanlık bir dönemi belgelerle aydınlatıyor. Yazarın Diğer Kitapları. Azadlıktan Tiranlığa... Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz. Azadlıktan Tiranlığa Sanki Stalin ve Beria Hortlamıştı. Turgut Er. Sarkaç Yayınları....