Troilus ile Cressida

Geoffrey Chaucer

Troilus ile Cressida
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-03
YAZAR Geoffrey Chaucer
ISBN 9755338477
DOSYA FORMATI 10,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer’ın Troilus ile Cressida adlı uzun şiiri, Troya Savaşı efsanesinden, dolaylı yoldan esinlenen trajik bir aşk hikâyesidir. Bazı araştırmacılar ve yorumcular, Troilus ile Cressida’yı yazarın en büyük eseri olarak görürler – en azından, tamamlanmış en büyük eseri. Zira daha çok tanınan ve okunan Canterbury Hikâyeleri tamamlanmış halde değildir. Chaucer, yeniden kurguladığı canlı ve gerçekçi karakterleriyle, bunların âdeta psikolojik tahlilleriyle, inandırıcı diyaloglar ve olay örgüsüyle, yüce gönüllü, sevecen, anlatıcının karakterlerden biri olduğunu düşündürten içten ama kimi zaman da mizahi ve hatta alaycı anlatımıyla kendini gösteren bu şiiriyle yalnızca İngiliz edebiyatına değil, dünya edebiyatına da ölümsüz bir başyapıt armağan etmiştir. Bütün çağlara hitap eden bu muhteşem eserde, insan yaşamını hem acınası hem de gülünesi bir deneyim haline getiren çelişkileri şefkatle, anlayışla ama uyanık bir tutumla gözlemleyerek yazıya geçirmiştir. Edebiyat eleştirmenleri Troilus ile Cressida’nın hem şiir hem roman, üstelik çağımıza uygun modern bir roman sayılabileceği konusunda hemfikirdirler. Nevill Coghill, eser için “İngiliz edebiyatının hem en acıklı hem de en eğlenceli aşk öyküsüdür,” derken Mîna Urgan Cressida’yı “İngiliz edebiyatındaki ilk gerçek kadın portresi” olarak tanımlar. Borges ise şöyle der: “Chaucer’ın İngiliz şiirinin babası sayılması kesinlikle abartı değildir. Shakespeare okudu onun dizelerini. Wordsworth o dizeleri modern İngilizceye çevirdi. Sadece şu örnek bile Chaucer’ın ne kadar büyük bir ozan olduğunu göstermeye yeter: Hipokrat, ‘Ars longa, vita brevis’ demişti; yani ‘Sanat uzun, yaşam kısa.’ Chaucer bu deyişi şöyle çevirdi: ‘Yaşam öğrenilemeyecek kadar kısa, sanat öğrenilemeyecek kadar uzun.’”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Troilus ile Cressida i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Troilus ile Cressida.

...ified as a tragedy, but who suffers the tragedy is arguable ... Troilus İle Cressida İmge Kitabevi Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ... . Fickle Cressida, forcibly separated from Troilus, does not resist the Greeks. 26.40 TL. İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer'ın Troilus ile Cressida adlı uzun şiiri, Troya Savaşı efsanesinden, dolaylı yoldan esinlenen trajik bir aşk hikâyesidir. Troilus ile Cressida. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: Bugün 22:36 Amazon Türkiye. Troilus İle Cressida / Geoffrey Chaucer / İmge Kitabevi ... Troilus İle Cressida - Geoffrey Chaucer ... . Troilus İle Cressida / Geoffrey Chaucer / İmge Kitabevi Yayınları. Set during the Trojan War, Troilus and Cressida recounts the love affair of its title characters. Cressida is drawn to Troilus, too, and her uncle, Pandarus, brings them together. London: C.H. Reynell, 1817. Purchase Troilus and Cressida. Troilus himself is no character: he is merely a common lover; but Cressida and her uncle Pandarus are hit off with proverbial truth. İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer'ın Troilus ile Cressida adlı uzun şiiri, Troya Savaşı efsanesinden, dolaylı yoldan esinlenen trajik bir aşk hikâyesidir. 26.40 TL. İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer'ın Troilus ile Cressida adlı uzun şiiri, Troya Savaşı efsanesinden, dolaylı yoldan esinlenen trajik bir aşk hikâyesidir. 29.04 TL. İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer'ın Troilus ile Cressida adlı uzun şiiri, Troya Savaşı efsanesinden, dolaylı yoldan esinlenen trajik bir aşk hikâyesidir. İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer'ın Troilus ile Cressida adlı uzun şiiri, Troya Savaşı efsanesinden, dolaylı yoldan esinlenen trajik bir aşk hikâyesidir. Troilus İle Cressida Roman İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer'ın Troilus ile Cressida adlı İmge Kitabevi Yayınları Geoffrey Chaucer. Trolius ve Cressida (İngilizce özgün adı: The tragedy of Troilus and Cressida), William Shakespeare'in tarihsel oyunlarından biridir. 1602 yılında yazıldığı varsayılmaktadır. Read the full text of Troilus and Cressida with a side-by-side translation HERE. whipped up a little play called Hamlet (maybe you've heard of it) along with a few others, including Troilus and Cressida. Troilus ile Cressida kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Geoffrey Chaucer kitapları ve İmge Kitabevi 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da. Geoffrey Chaucer. İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer'ın Troilus ile Cressida adlı uzun şiiri, Troya Savaşı efsanesinden, dolaylı yoldan esinlenen trajik bir aşk hikâyesidir. 26.40 TL. İngiliz edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Geoffrey Chaucer'ın Troilus ile Cressida adlı uzun şiiri, Troya S...