İbadet ve Bilinç

Şükrü Hüseyinoğlu

İbadet ve Bilinç
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-01
YAZAR Şükrü Hüseyinoğlu
ISBN 6058363786
DOSYA FORMATI 6,77 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şirk, temelde bir “çok kıblelilik” sorunudur. Mescidde yönelinen kıble ile çarşı-pazarda, meydanda, parlamentoda yönelinen kıblenin farklı olması durumudur. Oysa Rabbimizin biz insanlardan istediği, bütünüyle hayatı O’nun yoluna has kılmamızdır. İslami hayat, tek kıbleli hayattır. Namazda olduğu gibi, ticarette, siyasette, velayette de aynı kıbleye yönelmektir.Çok kıblelilik sorununun temelinde, bilgisizlik ve bilinçsizlik yatmaktadır. İslam, daha ziyade bir anne-baba mirası olarak devralınıp, nesilden nesile aktarılan rivayet ve menkıbe kültürü çerçevesinde algılanıp yaşanmaya çalışıldığı için, inanıştan imana, âdetten ibadete geçiş yapılamıyor.Ümmet olarak, çoğunlukla birer âdete dönüşmüş, anlamı yitirilmiş, kuru kemiklerden müteşekkil bir cesede dönüştürülmüş ibadetlerimizin yeniden anlamlarına kavuşturulması, yeniden tevhidi içerik ve işlevleriyle buluşturulması için öncelikle tarihsel süreçte içerisine düştüğümüz ümmîlikten, yeniden Kitabîliğe yönelme seferberliği başlatmamız icap etmektedir.İbadetlerimizi âdet olmaktan kurtarıp bilinç katına yükseltmek ve namazımızı, orucumuzu, zekatımızı, kurbanımızı, haccımızı, hayatımızı kuşatan ve inşaa eden birer bilinç meşaleleri kılmak, öncelikle Kitabîliğe yönelerek ümmîliğin bilgisizlik ve bilinçsizlik girdabını kırmaktan geçmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İbadet ve Bilinç i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İbadet ve Bilinç.

...ı, haccımızı, hayatımızı kuşatan ve inşaa eden birer bilinç meşaleleri kılmak ... İbadet Ve Bilinç Şükrü Hüseyinoğlu ... ... İbadet ve Bilinç. Yayınevi : Maruf Yayınları. Yazar : Şükrü Hüseyinoğlu. rivayet ve menkıbe kültürü çerçevesinde algılanıp yaşanmaya çalışıldığı için inanıştan imana âdetten ibadete geçiş yapılamıyor. Ramazan Kayan hoca cuma namazı sonrası Bartın İHL Camii'nde gençlere ''İbadet Bilincimiz ve Adanmış Gençlik'' konusunu işledi. Müslüman gençler olarak İslam dünyasından haberdar olmamız... İbadetlerimizi â ... İbadet Bilinci - Ehli Sünnet Kapısı Salihlerin Yolu ... . Müslüman gençler olarak İslam dünyasından haberdar olmamız... İbadetlerimizi âdet olmaktan kurtarıp bilinç katına yükseltmek ve namazımızı, orucumuzu, zekatımızı, kurbanımızı, haccımızı, hayatımızı kuşatan ve inşaa eden birer bilinç meşaleleri kılmak, öncelikle... Şükrü Hüseyinoğlu, İbadet ve Bilinç Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. İbadet ve Bilinç (9786058363786). Marka : Şükrü Hüseyinoğlu....