Beş Şehir (Notlarıyla)

Ahmet Hamdi Tanpınar

Beş Şehir (Notlarıyla)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-03
YAZAR Ahmet Hamdi Tanpınar
ISBN 9759957261
DOSYA FORMATI 12,16 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

BeşŞehir,okuyucusunuhemenelegeçirenbüyüsünü,yazarınınüslûbundan,yaşadığıânın içindekigeçmişibiryekûnhalindehissedişinden,dünyayısürekliincebirtülünardından seyrediyormuş gibi manzarayı bir çeşit rüyaya dönüştüren hususi bakışından alıyor. Bu büyüye yakalanan okuyucular, kitapta atıfta bulunulan her hadiseyi, ismi geçen her şahsiyeti bildiklerini, her imayı anladıklarını farz ediyorlar. Hâlbuki Beş Şehir’e hakkıyla nüfuz edebilmek için çok zengin bir tarih, edebiyat, sanat kültürüne ihtiyaçvardır. Zengin edebî birikiminin yanı sıra,çoksayıdavakanüvistarihiveseyahatnameokuyarakbenzersizbirtarihkültürüedinen Tanpınar, aynı zamanda resimden musikiye, mitolojiden evla menkıbelerine uzanan zengin bir atıflar dünyasına sahiptir. Başkasının elinde bir moloz yığınına dönüşebilecek bilgiler, onun eşsiz poetik duyarlığının imbiğinden geçerek harika bir terkibe dönüşür. Tanpınar’ın metinleri, sarıp sarmaladığı şehirlerin adeta uzvî parçaları hâline gelmiştir.1940’lardanbuyanaAnkara,Erzurum,Konya,Bursaveİstanbulhakkındafarklıbirşeyler söylemek isteyenler, önce onlara Tanpınar’ın giydirdiği edebî zırhı delmek zorundadırlar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Beş Şehir (Notlarıyla) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Beş Şehir (Notlarıyla).

...la-Ahmet Hamdi Tanpınar-Dergah Yayınları-Kapak Türü Karton Kapak-Sayfa Sayısı 359 -Basım Yılı 2016 | Bes Sehir, okuyucusunu hemen ele ge ... Beş Şehir (Notlarıyla) - Ahmet Hamdi Tanpınar - %24 İndirim - Kitap... ... . Beş Şehir okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü yazarının üslûbundan yaşadığı ânın içindeki geçmişi bir yekûn halinde hissedişinden dünyayı sürekli ince bir tülün ardından seyrediyormuş gibi... Beş Şehir, okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü, yazarının üslûbundan, yaşadığı ânın içindeki geçmişi bir yekûn halinde hissedişinden, dünyayı sürekli ince bir tülün ardından seyrediyormuş gibi... Beş Şehir, okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü, yazarının üslûbundan, yaşadığı ânın içindeki geçmişi bir yekûn halinde ... Beş Şehir (Notlarıyla) - Dergah Yayınları - Liman Kitap ... ... Beş Şehir, okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü, yazarının üslûbundan, yaşadığı ânın içindeki geçmişi bir yekûn halinde hissedişinden, dünyayı sürekli ince bir tülün ardından seyrediyormuş gibi... Beş Şehir (Notlarıyla) Beşir Ayvazoğlu'nun Açıklayıcı Notları ve 'Beş Şehir Okuma Kılavuzu'yla... Beş Şehir,okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü,yazarının üsl. Kitap : Beş Şehir (Notlarıyla), Yazar : Ahmet Hamdi Tanpınar, Yayınevi : Dergah Yayınları - 9789759957261 - Fiyat: 52,34 TL. HEMEN kitaba bir gözatın. Ahmet Hamdi Tanpınar. Kitap Tanıtımı. Beş Şehir, okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü, yazarının üslûbundan, yaşadığı ânın içindeki geçmişi bir yekûn halinde hissedişinden... 56 TL. Beş Şehir, okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü, yazarının üslûbundan, yaşadığı ânın içindeki geçmişi bir yekûn halinde hissedişinden, dünyayı sürekli ince bir tülün ardından... Beş Şehir, okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü, yazarının üslûbundan, yaşadığı ânın içindeki geçmişi bir yekûn halinde hissedişinden, dünyayı sürekli ince bir tülün ardından seyrediyormuş gibi... Beş Şehir, okuyucusunu hemen ele geçiren büyüsünü, yazarının üslûbundan, yaşadığı ânın Hâlbuki Beş Şehir'e hakkıyla nüfuz edebilmek için çok zengin bir tarih, edebiyat, sanat kültürüne ihtiyaç vardır. 9789759957261. 384418. Beş Şehir Notlarıyla. Dergah Yayınları. 62.90. Beş Şehir Notlarıyla. Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. Beş Şehir (Notlarıyla) Ahmet Hamdi Tanpınar. Şehir Tanpınar, delmek zengin Ankara, va...