Martıların Düğünü

Merih Günay

Martıların Düğünü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2007-10-10
YAZAR Merih Günay
ISBN 3980861175
DOSYA FORMATI 8,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Merih Günay’ı “Pabuçlarımın Yazarı” adlı ilk kitabıyla tanıdığımda, öykülerdeki gizli içtenliği sezdim. Öykülemeyle yaratımın içiçeliği beni hızla alıp son sayfaya kadar taşıdı.Betimlemeyi tüm konuya yayan Günay’ın öykülerini okurken okuyucu çok dikkatli olmak zorunda. Çünkü yazar, aynı zamanda bir sözcük sıkıştırma ustası.Zamanı bir paragraf vuruşuyla ileri ve geri götürebilen bir yazar. Bir mekanı bir tamlamayla kolayca tanımlayarak okuyucunun sabrına dokunabiliyor; olayları bir sesle dillendirip özelliklerinin ayrıntılarına inebiliyor... Önce gerçekleri fantezilerle birleştirip, sonra her iki unsuru birbirinden ayrıştırarak okuyucuya seçenekler sunma; yaşamımızdaki dümdüz algılamaları o da fazla örslemeden kendine özgü yalınlıkta ama bir başka derinlikle anlatma özelliğine sahip. Merih Günay, cümlelerin serbest duruşları içerisinde birbirine delicesine bağlandığı, “Martıların Düğünü” adlı bu yapıtında, bir dramı yumuşatarak gülümsetmiş. Bunu yapabilmek için de; kötüyü kötü imgeyle, iyiyi iyi imgeyle belirginleştirmiş. Bazen bir zaman dilimini, bazen soyut bir varlığı kişileştirmiş.Bu yapıtı okuduğumda ona “Bir yudum öykü” daha sonra; “Bir içim su” adını verdim. Sizlerin de bu kitabı bir solukta okuyup, kitaplığınıza yerleştirirken, benim verdiğim bu iki addan birini gülümseyerek fısıldayacağınızdan eminim.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Martıların Düğünü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Martıların Düğünü.

...nlatıyor Merih Günay... Roman. Martıların Düğünü ... Martıların Düğünü - Göksun Çavdar - Elfene Dünya Yayıncılık ... . Martıların Düğünü. Yeni. Ücretsiz Kargo. Martıların Düğünü - Merih Günay hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Martıların Düğünü. (#495813522). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ... Martıların Düğünü - Merih Günay - Kitap - Epey ... . Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Martıların Düğünü. Martıların Düğünü - Merih Günay - Kitap Tanıtımı -Kitap Özeti - Merih Günay Kitapları. Yaşamın öteki yüzü Yazan: Tufan Erbarıştıran. İnsan yaşamı birçok kavramı/değeri özünde barındırır. Anasayfa Martıların Düğünü. 1. Martıların Düğünü Merih Günay Elfene Yayınları 9786056857010 Merih Günay. Martıların Düğünü adlı kitabı Hülya Engin tarafından Almanca'ya çevrildi ve 2009'da "Hochzeit Der Möwen" adıyla Viyana'da Almanca olarak yayınlandı. Martıların Düğünü kitabını inceleyin, benzer kit...