Bilinç Gökten Düşmedi

Hoimar von Ditfurth

Bilinç Gökten Düşmedi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2007-10-10
YAZAR Hoimar von Ditfurth
ISBN 9944150224
DOSYA FORMATI 9,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Beynimiz, hazır, bitmiş bir şekilde gökten düşmedi.Bakınca anlaşılıyor bu. Beynimiz yaklaşık bir milyonyıl önce, yavaş yavaş kendi varlığının bilincine varmayabaşlarken, en azından 1 milyar yaşındaydı. Özneninyaşantısında ilk kez dünyanın bir tür izdüşümü, bir türkopyası ya da imgesi ortaya çıktığında, bu imgenin neyebenzeyeceği konusundaki kararlar evrimce çoktanalınmıştı... Her halükârda bunlar biyolojik kararlardı...Hoimar von DITFURTHHoimar von Ditfurth, bilimsel bilgilerin içindenilerleyerek dünyanın bütünsel bir resmini çıkartıyorkarşımıza. Burada bize aktarılan şey, ‘bilimin ne diyor’oluşu değil. Bilimden yararlanarak ve bilimsel bilgidenen küçük bir ödün vermeyerek dünyayı kavrayışımızailişkin bir öykü, hatta bir roman yazıyor Ditfurth.Bu nedenle onun kitaplarına ‘popüler bilim’ sıfatının nekadar uyduğunu sormadan edemiyorum. Ya da acaba,‘asıl popüler bilim budur’ mu demek gerekiyor?Turgay KURULTAYNot: Bilinç Gökten Düşmedi, Hoimar von Ditfurth’un yayınevimiz tarafından yayımlanan Başlangıçta Hidrojen Vardı kitabının devamı niteliğindedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bilinç Gökten Düşmedi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bilinç Gökten Düşmedi.

...sözleri, kitabı okuyanlar ve Bilinç Gökten Düşmedi kitabına benzeyen kitaplar ... Bilinç Gökten Düşmedi %25 İndirimli Hoimar Von Ditfurth ... . Beynimiz, hazır, bitmiş bir şekilde gökten düşmedi. Bilinç Gökten Düşmedi. Ditfurth, insan beyninin, hazır bir şekilde gökten düşmediğini, en azından 1 milyar yaşındaki beynin yaklaşık 1 milyon yıl önce kendi varlığının bilincine varmaya başladığını... Hoimar von Ditfurth. Ditfurth, insan beyninin, hazır bir şekilde gökten düşmediğini, en azından 1 milyar yaşındaki beynin yaklaşık 1 milyon yıl önce kendi varlığının bilincine varmaya başladığını anlatırken... pdf buldum lazımsa. Bilinç Gökten Düşmedi: https://drive.google.com/file/d/ ... Der Geist Fiel Nicht Vom Himmel - Ekşi Sözlük ... ... pdf buldum lazımsa. Bilinç Gökten Düşmedi: https://drive.google.com/file/d/1bFFSO_V2kzRZRjOVZZwiUX8kZCoAXx9u/view?usp=sharing. "Bilinç Gökten Düşmedi". Nöroloji ve psikiyatri profesörü Hoimar V Ditfurth, bu adı taşıyan kitabında "bilincin evrimi"ni inceliyor. Yaşamın evrimi nasıl gelişiyor? Bilincin biyolojik temelleri nelerdir? bir hoimar von ditfurth eseri. (bkz: bilinç gökten düşmedi). alan yayıncılık baskısında dinozorların sessiz gecesi isimli serinin 3. ve 4. kitapları olarak basıldı. Turgay KURULTAY. Not: Bilinç Gökten Düşmedi, Hoimar von Ditfurth'un yayınevimiz tarafından yayımlanan Başlangıçta Hidrojen Vardı kitabının devamı niteliğindedir. Bilinç Gökten Düşmedi. Yıllar önce okuduğum Hoimar von Ditfurth eseri Bilinç Gökten Düşmedi, bilincin yavaş yavaş nasıl evrildiği...