Rüyalar ve Uyanışlar Defteri

Latife Tekin

Rüyalar ve Uyanışlar Defteri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-04-02
YAZAR Latife Tekin
ISBN 9750740275
DOSYA FORMATI 10,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sahicilik, yanmış ormanlardan artakalan kül yamaçların kederiyle soluklanmaktır diyelim, yapayalnız ve bir başına soluklanıp iç geçirmek; ama kilometreler boyunca arabalardan fırlatılmış pet şişelerin, meşrubat kutularının pisliğine bulaşır kederin, naylon torbaların yarattığı iç bulantısında boğulur...Rüyalar ve Uyanışlar Defteri’nde Latife Tekin’in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemlerini, politik tavrını ortaya koymakla yakın tarihe not düşen bu metinler kirlenen siyaseti, iktidar peşindekileri, sesi kısılanları ve elbette insanın doğadan kopuşunu belgeliyor. Dağın etine girmiş iş makinelerinin, yanmış ormanlardan artakalan kül yamaçlarının, nükleer santrallerin yolduğu ovaların, kuşların terk ettiği gökyüzünün kaydını tutarak yaşamakta olduğumuz kaygı verici ekolojik yıkımı gözler önüne seriyor.Kadınların ne zaman mağlup olduğu üzerinde düşünüp çocukluğun manifestosunu yazmaya girişen Tekin, hepimizi özellikle insan merkezli dünya görüşüne ve tüm dünyaya hâkim olan eril dile itiraz etmeye çağırıyor.Latife Tekin’in muhalif tavrını en dolaysız şekilde sergilediği Rüyalar ve Uyanışlar Defteri, en başta edebiyatın özgürleştirici gücünü hatırlatıyor okurlara; tabulara, rant peşinde koşan siyasilere, siyanürlere, buldozerlere… kısacası haksız güce meydan okuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rüyalar ve Uyanışlar Defteri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rüyalar ve Uyanışlar Defteri.

...manlardan artakalan kül yamaçların kederiyle soluklanmaktır diyelim, yapayalnız ve bir başına soluklanıp iç geçirmek ... Rüyalar ve Uyanışlar Defteri İndir Üzerinde Kitap-Galerisi ... ... "Rüyalar ve Uyanışlar Defteri " Latife Tekin'in yıllarca kendi defterine düştüğü notlarından oluşturduğu kitabı. Tamamen bir eleştiri kitabı diyebiliriz. Kitapta yazarın hayata-kadınlara-çocuklara bakış açısını... Rüyalar ve Uyanışlar Defteri'nde Latife Tekin'in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemle ... Rüyalar ve Uyanışlar Defteri Latife Tekin ... . Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemle...