Ortakçılar

Talip Apaydın

Ortakçılar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2007-10-11
YAZAR Talip Apaydın
ISBN 9750404283
DOSYA FORMATI 7,98 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hasanoğlan Köy Enstitüsü son sınıf öğrencisi Sefer yaz tatilinde babasının ortakçı olarak çalıştığı Hasırlı Çiftliği’ne gider. Çiftlik sahibinin karısı uzaktan akrabasıdır Sefer’in. Israrlara dayanamayarak akrabasının evinde kalan Sefer, ne bu evde rahat eder ne de babası ile diğer ortakçıların yanında. Babası beylerle yakınlaşmasını, onların gözüne girmesini, böylece “büyük adam” olma yolunda ilerlemesini isterken, beylerin köylülere yaklaşımı son derece aşağılayıcıdır. Sefer, ortakçılar ile beylerin, ağaların dünyasını yakından görecek ve kendisi ile bu iki kesimin arasındaki kapanmaz uçurumu derinden hissedecektir.Köyünden, ocağından ayrılarak yabancıların toprağını ekip biçen, bunun karşılığında ürününü toprak sahibiyle paylaşmak zorunda kalan, efendilerin karşısında el pençe divan duran ortakçıların çileli yaşamının anlatıldığı Ortakçılar, belli bir kesimin Köy Enstitülerine bakış açısını ve enstitülerin kapanma aşamasına nasıl geldiğini de gözler önüne seriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ortakçılar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ortakçılar.

...r özeti - Talip Apaydın. Türü: Roman ... Tente Ortakçılar, 0544 837 58 58, Ortakçılar Tente, Ortakçılar Pergola ... . Yazarı: Talip Apaydın. Talip Apaydın. Hasanoğlan Köy Enstitüsü son sınıf öğrencisi Sefer yaz tatilinde babasının ortakçı olarak çalıştığı Hasırlı Çiftliği'ne gider. Çiftlik sahibinin karısı uzaktan akrabasıdır Sefer'in. Sefer, ortakçılar ile beylerin, ağaların dünyasını yakından görecek ve kendisi ile bu iki kesimin arasındaki kapanmaz uçurumu derinden hissedecektir.Köyünden... Giriş. Kayıt Ol. Ortak ... Ortakçılar Fiyatları ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ... .Köyünden... Giriş. Kayıt Ol. Ortakçılar. Ortakçılar. Ortakçılar Mescidi Sokak 41.036297 enlem ve 28.935797 boylamda yer almaktadır. Ortakçılar Mescidi Sokak haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İşte böyle bir hikayesi var Ortakçılar'ın benim hayatımda... Allah her ikisinin de mekanını cennet eylesin deyip bir kaç satır da kitap ve kitabın yazıldığı dönemle ilgili düşüncelerimi paylaşacağım sizinle... Ortakçıl...