Ateş Denizi

Beşir Ayvazoğlu

Ateş Denizi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-04-11
YAZAR Beşir Ayvazoğlu
ISBN 6054683949
DOSYA FORMATI 5,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu ateş denizinin iki yakası var...Bazen bir nehir gibi akıyor ve önüne geleni sürüklüyor. Bazen kara bir rüzgâr onun başını döndürüyor. Ateş, içindeki balıkları da yakıyor. Akılla ruh cenk ediyor orada. Doğu ile Batı ateş iğneleriyle birbirine geçiyor. Aşk, bazen yokluk elbisesi giyiyor. Bazen bir yağmura dönüyor. Edebiyat, tarih, müzik alev almış at gibi koşuyor. Ses bir ruh bulutu gibi sürükleniyor meçhulde. Kültür tarihinin son bestesi."Gazetelerin birinci sayfaları bir aydır öztürkçe, öztürkçe soyadı, radyolarda alaturkanın yasaklanması, öz Türk musikisinin yaratılması, millî opera, Ayasofya Camii'nin müze yapılması, iki gündür de ağa, hacı, hafız, hoca, efendi, bey, beyefendi, paşa, hanım, hanımefendi, molla, hazretleri gibi lakap ve unvanların kaldırılması hakkında haberlerle dolup taşıyordu. Ama mesela Muş'taki zelzele felâketi kısacık bir haberle geçiştirilmişti."Bir yüzyıl yangınlarla, savaşlarla, işgalle boğuşmuş, perişan bir İstanbul. Cumhuriyetle birlikte her gün yeniden kurulan bir ülke. Her sabah yeni bir değişime uyanan aydınlar. İnkılâp ruhunun kimi zaman serseri kurşunlarının gölgesinde hayatta kalma çabaları. Üniversite reformuyla Darülfünun'daki görevinden kovulan Galip Bey'in evrakından yola çıkılarak yazılan bir serencam.Beşir Ayvazoğlu'nun kaleminden, 1930'lu yılların Türkiye’sine dair, belge niteliğinde bir roman.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ateş Denizi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ateş Denizi.

...irfanî çağrışımları üzerinde kısaca durmak istiyorum ... Beyaz Kalemler - ATEŞ DENİZİ - Turhan Bozkurt ... . Bu ateş denizinin iki yakası var... Bazen bir nehir gibi akıyor ve önüne geleni sürüklüyor. Bazen kara bir rüzgâr onun başını döndürüyor. Ateş, içindeki balıklan da yakıyor. Akılla ruh cenk ediyor orada. Ateş Denizi ile, roman hüviyetine bürünmüş belge bütünlüğüyle, darlanan ve bir o kadar da ateş denizinden geçen Osmanlı mevsiminin son kuğularına kulak veriyor Beşir Ayvazoğlu.. sonraki. ateş denizi. ara. paylaş. entry. ateş denizi - ... Ateş Denizi - Dünya Sözlük ... .. sonraki. ateş denizi. ara. paylaş. entry. ateş denizi - başlığı henüz açılmamış! aşağıda ateş denizi ile ilgili başlıklar listelenmiştir. belki onlar işinize yarar. ATEŞ DENIZI - BEŞIR AYVAZOĞLU ürününün 4 adet mağaza içerisinden ücretsiz kargo ve bkm express ATEŞ DENIZI - BEŞIR AYVAZOĞLU yorumları okuyup, sizde yorum bırakabilirsiniz. Beşir Ayvazoğlu---Ateş Denizi. Puan ver Yorum Yaz 551 kişi izledi. Mustafa Özçelik'in 10. kitabı Ateş Denizi Ebabil Şiir'den çıktı. Tasavvufi bir bakış açısının yansıdığı şiirlerde modern insana kendisiyle doğayla barışık bir hayat teklif edilmektedir. Read ...ATEŞ DENİZİ... from the story Katre-i Matem by ibrahimvedat (CERRAHOĞLU) with 65 reads.ATEŞ DENİZİ. ATEŞ DENİZİ. Seven unutur sanma,ateşi kül izinde Ateş Denizi adlı roman ile Beşir Ayvazoğlu'nun musiki ve üniversite reformu etrafında aydın tutumlarını, dönemin açmazlarını geleneği önemseyen bir zaviyeden tenkit ettiğini söylemek de mümkündür. Bir ses ve ateş romanı… Bu ateş denizinin iki yakası var... Bazen bir nehir gibi akıyor ve önüne geleni sürüklüyor. Bazen kara bir rüzgâr onun başını döndürüyor. Ateş, içindeki balıklan da yakıyor. Kitap Hakkında Bu ateş denizinin iki yakası var... Bazen bir nehir gibi akıyor ve önüne geleni sürüklüyor. Bazen kara bir rüzgâr onun başını döndürüyor. Ateş, içindeki balıklan da yakıyor. Ateş Denizi. Sepetteki Son Fiyat. Fiyat : ₺17,00(KDV Dahil). Sepet Fiyatı : Ateş Denizi. Kritik Stok. Gelince Haber Ver. 'Ateş Denizi' Tamburi Cemil Bey'in ve Tamburi Cemil üzerinden bir dönemin romanı. Ayvazoğlu, 'Ateş Denizi'nde 1930'ların Türkiyesi'ne dair yarı belgesel bir romana imza atıyor. VideoWiggle. 1:11. Ateş Denizi büyüledi. Haber Video. 1:46. Super Mario Gibi Ateş Yollamak. Cezmi Kalorifer. 1:42. Deniz Ateş Bitnel Bu Sezon Süper Lig'de Görev Yapamayacak. Alışacağız, sözde kolay İkindi nöbetleri olmasa Yollar o kıyıya çıkmasa Alışacağız, sözde kolay. ATEŞ DENİZİ. Ateş Denizi. Yazar(lar). Margaret Weis....