Acayibü’l-Mahlukat + Ahşap Ayraç - Osmanlı Desen + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli

Muhammed et-Tusi

Acayibü’l-Mahlukat + Ahşap Ayraç - Osmanlı Desen + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-01
YAZAR Muhammed et-Tusi
ISBN 9751736604
DOSYA FORMATI 12,92 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Coğrafya ve astronomi konularına ait başlıklar altında tertip edilen 'Acâyibü’l-Mahlûkāt ve Garâyibü’l-Mevcûdât adlı eser; günümüzde ilahiyat, astronomi, botanik, zooloji gibi bilimlerin alanı dâhilindeki birçok farklı konuya dair bilgiler içermektedir. Eski Yunan’da var olan, daha sonrasında da önemli eklemelerle birlikte Arapça ve Farsça tercümelerinin yapıldığı 'Acâyibü’l-Mahlûkāt’ın Türkçe tercümeleri genellikle, Muhammed bin Mahmûd et-Tûsî es-Selmânî’ye ait Farsça telif eser üzerinden yapılmıştır.Tıpkıbasımı yapılan nüshanın mütercimi hakkında bir bilgi yoktur. Fakat I. Mehmed dönemine ait olduğu bilinmektedir. Eserin yazılış tarihi sahip olduğu değeri ön plana çıkarmaktadır. Eski Anadolu Türkçesi ile yazılmış ve o dönemin dilinin özelliklerini görebileceğimiz çok değerli bir örnektir.Prof. Dr. Günay Kut tarafından yayına hazırlanan Acâyibü’l-Mahlûkât'ın tıpkıbasımında Süleymaniye Yazma Eser Kütüphanesi, Nuri Arlasez Koleksiyonu 128 numarada kayıtlı yazma nüsha esas alınmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Acayibü’l-Mahlukat + Ahşap Ayraç - Osmanlı Desen + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Acayibü’l-Mahlukat + Ahşap Ayraç - Osmanlı Desen + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli.

...etler: Ahşap Kitap Ayraç - Size Okuyun Derim ... Ahşap Rölyef 3 Boyutlu Şekillendirme Sanatı ... . Eksik Parça-Ayraç Kral Şakir 2. Galeri Alfa Pembe Lale - Çiçek Kokulu Duygu Dolu Ayraçlar... Ahşap Rölyef Atölyesi. 1.485 beğenme · 1 kişi bunun hakkında konuşuyor. Minyatür Maket&Rölyef çalışmaları. Web Adresi: https://islamansiklopedisi.org.tr/ahsap. Osmanlı ahşap ustaları da Selçuklu ve Beylikler devri ustalarını takip ederek oyma, şebekeli oyma ve kündekârî (geçme) tekniklerine ağırlık vermişlerdir. Ahşap çubuklardan ayraçlar. farfin - 01 N ... Tevhid Seda Hac ve Umre Malzemeleri - Ahşap Kitap Ayracı ... . Ahşap çubuklardan ayraçlar. farfin - 01 Nisan 2010. Ahşap çubukların üzerine desenler çizip kitap Etiketler: ahşap çubuk, ayraç, boğaz çubuğu, boyama, değerlendirme fikri, dondurma çubuğu... Diğer tüm malzemelerden daha çok özen ve sabır isteyen ahşap zanaatkarlarına neccar dendi ve bu zanaatkarlar teknik-işlenişe göre ceviz, elma, gül, armut, meşe, sedir ve abanoz gibi ağaçları kullandı. Ahşap Kitap Ayraç - Kitapların Şarjı Bitmiyor. Ahşap rölyef kasaları A2: 15 tl A3:8 tl A4: 6 tl. Büyük boy tepsi : 12,5. Sprey Vernik Mat ve parlak :15 tl. Ahşap astar boyası :6 tl. Muhammed b. Mengli. Kitabü't-Tedbirati's-Sultaniyye Fi Siyaseti's-Sına'Ati'l-Harbiyye Harp Sanatı Taktikleri + Ahşap Ayraç - Osmanlı Desen + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli....