İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul

İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-05-25
YAZAR
ISBN 6054208616
DOSYA FORMATI 6,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İstanbul tarih boyunca gerek Doğu ve gerekse Batı dünyasında dini ve siyasi açıdan çok önemli bir yere sahip olmuştur.İki kıtanın geçiş yerinde ne tam Doğu’ya ne de tam Batı’ya ait bulunan bu şehir, her iki medeniyetin adeta bir temsilcisi olarak asırlarca süren farklı bir misyonu ruhunda taşımış ; her iki medeniyetin mensuplarınca değişik amaçlarla fakat sonuçta benzeri algılayışlarla ilginç bir tarihi geçmişten süzülüp gelmiştir. Yerleşme tarihinin çok eskiye gittiği yeni yapılan kazı çalışmalarıyla artık tescillenmiş olan şehrin bir imparatorluk merkezi olarak ortaya çıkışı, aynı zamanda dini ve siyasi bir ideolojinin yerleşmesine de zemin hazırlayarak her iki dünyanın yani Doğu ve Batı’nın temsil ettiği fikri temelleri belirlemiştir. Pagan kökenli değil “ Hıristiyan” Roma İmparatorluğunun bilinçli şekilde kurulmuş ilk başkenti olmakla, önemli bir dini merkez konumu asla unutulmayan İstanbul, onun karşıt cephesini temsil eden Müslümanlarca da peygamberlerinin hedef gösterdiği, hakkında birçok efsanenin oluşturulduğu mukaddes bir yer hüviyetine bürünmüştür.Bu kitapta İstanbul tarihinin kadim asırlardan zamanımıza kadar ulaşan süreçteki serüveni, her biri ciddi araştırma mahsulü olan makaleler bağlamında ortaya konmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul.

...eoloji Müzeleri'nin Kuruluşu, Prof. Dr ... İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul ... . Feridun M. Emecen, Editör, Kitabevi, İstanbul, ss.403-418, 2010. İstanbul tarih boyunca gerek Doğu ve gerekse Batı dünyasında dini ve siyasi açıdan çok önemli bir yere sahip ×. İstanbul & imparatorluk başkentinden kültür başkentine. Yerleşme tarihinin çok eskiye gittiği yeni yapılan kazı çalışmalarıyla artık tescillenmiş olan şehrin bir imparatorluk merkezi olarak ortaya çıkışı, aynı zamanda dini ve siyasi bir ideolojinin yerleşmesine de... ...Çocuk Kütüphanesi İstanbul Ka ... İstanbul - İmparatorluk Başkentinden Kültür Fiyatı ... ... ...Çocuk Kütüphanesi İstanbul Kağıthane Çağlayan Halk Kütüphanesi İstanbul Kağıthane Mehmet Akif Ersoy İlçe. İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul / Edit.: Feridun M. Emecen. Bu kitapta İstanbul tarihinin kadim asırlardan zamanımıza kadar ulaşan süreçteki serüveni, her biri ciddi araştırma mahsulü olan makaleler bağlamında ortaya konmaktadır. Feridun M. Emecen. İstanbul tarih boyunca gerek Doğu ve gerekse Batı dünyasında dini ve siyasi açıdan çok önemli bir yere sahip olmuştur. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. İstanbul İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine Yazar:Kolektif Yayınevi:Kitabevi Yayınları ISBN... İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul. Yazar. M. Feridun Emecen. 33.30 TL. İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul - İstanbul tarih boyunca gerek Doğu ve gerekse Batı dünyasında dini ve siyasi açıdan çok önemli bir yere sahip olmuştur. Basım yılı ve yeri: 2010 / İstanbul. Stoktan teslim - Kargoya verilme süresi: 1 iş günü. Sayar, Mustafa H. / İstanbul'da Geç Antik Devir Yangınları. Tekin, Oğuz / Eskiçağ'da İstanbul'da Balık ve Balıkçılık. Bu kitapta İstanbul tarihinin kadim asırlardan zamanımıza kadar ulaşan süreçteki serüveni, her biri ciddi araştırma mahsulü olan makaleler bağlamında ortaya konmaktadır. Yerleşme tarihinin çok eskiye gittiği yeni yapılan kazı çalışmalarıyla artık tescillenmiş olan şehrin bir imparatorluk merkezi olarak ortaya çıkışı, aynı zamanda dini ve siyasi bir ideolojinin yerleşmesine de... 39.19 TL. Bu kitapta İstanbul tarihinin kadim asırlardan zamanımıza kadar ulaşan süreçteki serüveni, her biri ciddi araştırma mahsulü olan makaleler bağlamında ortaya konmaktadır. İstanbul İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine. Kolektif. İstanbul tarih boyunca gerek Doğu ve gerekse Batı dünyasında dini ve siyasi açıdan çok önemli bir yere sahip olmuştur.İki kıtanın... Bu kitapta İstanbul tarihinin kadim asırlardan zamanımıza kadar ulaşan süreçteki serüveni, her biri ciddi araştırma mahsulü olan makaleler bağlamında ortaya konmaktadır. İstanbul Çar Şehrinin Hikayesi Şehrin Kuruluşu ve 1453 Yılında Türkler Tarafından Alınışı İstanbul Kitapları » Tarih » İmparatorluk Başkentinden Kültür Başkentine İstanbul. 13.89 +KDV....