Fatih Divanı ve Şerhi - Karton Kapak + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli

Fatih Sultan Mehmed

Fatih Divanı ve Şerhi - Karton Kapak + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-01-01
YAZAR Fatih Sultan Mehmed
ISBN
DOSYA FORMATI 7,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Fâtih Sultan Mehmed kudretli bir hükümdar, büyük bir siyaset dehâsı ve muzaffer bir komutan olduğu kadar; kültür, sanat ve edebiyatta da ismini altın harflerle tarihe yazdırmış entelektüel bir şahsiyet ve kuvvetli bir şairdir. Şiirlerinin büyük kısmını ihtiva eden Millet Yazma Eser Kütüphanesi Ali Emîrî Manzum 305 numarada kayıtlı nüsha dikkate alınarak hazırlanmış olan esere, çeşitli nazire mecmualarında tespit edilen şiirler de dâhil edilmiştir. Aynı zamanda geniş okur kitlesine hitap edebilmesi maksadıyla bu baskıda nesre çevirisi ve şerhiyle birlikte şerhin İngilizce tercümesi de yapılmış olan çalışma, yalnızca Türk okurlara değil dünya çapındaki meraklılarına da Fatih Sultan Mehmed’in şiirlerinin tanıtılmasını sağlayacaktır. Yazma nüshasının tıpkıbasımını da içeren kitapta Fatih Sultan Mehmed’in Topkapı Sarayı Müzesi’nde bulunan özel eşyaları ile büyük sultana ait orijinal portre ve minyatürlerin de renkli baskıları bulunmaktadır.Prof. Dr. Muhammet Nur Doğan tarafından incelemesi yapılan eserin yayına hazırlanmasında Millet Yazma Eser Kütüphanesi, Ali Emîrî Manzum 305 numarada kayıtlı yazma nüsha esas alınmıştır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Fatih Divanı ve Şerhi - Karton Kapak + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Fatih Divanı ve Şerhi - Karton Kapak + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli.

...s kağıttan ürünler üretilmemesi... Eseri Adı: Fâtih Dîvânı ve Şerhi ... Fâtih Dîvânı ve Şerhi - Sert Kapak... | kitapistiyorum.com ... . Çeviren : Michael D. Sheridan. Yazma nüshasının tıpkıbasımını da içeren bu divânda Fatih Sultan Mehmed'in Topkapı Sarayı Müzesi'nde bulunan özel eşyaları ile... Muhammed Nur Doğan. Tarihin kaydettiği en önemli dönüşümlerden birinin başlangıcı durumundaki kutlu fethi gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmed, kudretli bir hükümdar... ...Desen + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli Kitabının Kısa Özeti ... HAKKIMIZDA ... ... ...Desen + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunur? Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli Kitabının Özellikleri Nelerdir? Fatih Sultan Mehmet PDF İndir Ahmet Seyrek. Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli-BOOKİNZİ- Kollektif * Ahşap türevi malzemeler * Püsküllü * Boyut 4 x 14 cm. Şerhu'l-Ahlaki'l-Abudiyye - Ahlak-I Abudiyye Şerhi. Fatih Divanı ve Şerhi - 9786055836030. Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası. + Kargo Ücreti. Fatih Divanı ve Şerhi (Ciltli) + Ahşap Ayraç - Lale - Rölyef Cevizli. 50 TL Üzeri Kargo Bedava. Fâtih Sultan Mehmed kudretli bir hükümdar, büyük bir siyaset dehâsı ve muzaffer bir komutan olduğu kadar; kültür, sanat ve edebiyatta da ismini altın harf.. Kapak. Karton. » Fatih Divanı ve Şerhi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması. Abone olduğunuz için teşekkürler! Lütfen e-posta kutunuzu kontrol ediniz. Fatih Divanı ve Şerhi Muhammed Nur Doğan Yelkenli Yayınevi. Kapak. Karton. Kağıt. 2.Hamur. Yazma nüshasının tıpkıbasımını da içeren bu divânda Fatih Sultan Mehmed'in Topkapı Sarayı Müzesi'nde bulunan özel eşyaları ile büyük sultana ait orijinal portre ve... Sayfa Sayısı. : 665. Kapak. : Karton. Kağıt. Yazma nüshasının tıpkıbasımını da içeren bu divânda Fatih Sultan Mehmed'in Topkapı Sarayı Müzesi'nde bulunan özel eşyaları ile büyük sultana ait orijinal......