Erotik Sinema Cinsellik Sinemasının Tarihi Ve Mitolojisi

Georg SeeBlen

Erotik Sinema Cinsellik Sinemasının Tarihi Ve Mitolojisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Georg SeeBlen
ISBN 0005274145
DOSYA FORMATI 4,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Erotik filmler de, eğlence sanayiinin bütün öteki ürünleri gibi, yapıldıkları yılların sosyal koşullarının ve kolektif psikolojisinin birer aynasıdırlar. Erotik sinema ve onun alt türleri olan seks ve porno filmleri, sansürle ve toplumun püritan-babaerkil baskısı ile mücadele ede ede, sayısız ifade yolları bulmuşlardır. Zaman zaman salt metaforlarla ve göstergelerle erotiği "ima" ederken, zaman zaman toplumun artan hoşgörüsü oranında erotiğin doğrudan gösterimi yoluna gitmişlerdir. Erotik film, bu yönüyle kültürün ve popüler kültürün sinema alanındaki en muhalif türüdür. Bu muhalifliğin niteliği ve dozajı bizi popüler kültür üzerinde bir kez daha düşünmeye çağırmaktadır.Öte yandan kadının son yüzyıldaki özgürleşme taleplerinin doğrudan bu sinemaya yansıyış biçimi, yerleşik kadın-erkek rollerinin ekonomik, sayısal ve kültürel alan ile bağlantılarını netleştirmek bakımından da ayrı bir önem taşımaktadır. Erotik sinemanın olduğu kadar, genelde erotiğin de olağanüstü bir kuramsal analizini içeren bu metin, özellikle kendi babaerkil saplantılarının direncinden kurtulabilmiş erkeklerin yazdığı bir metin olması bakımından da çok ilginçtir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Erotik Sinema Cinsellik Sinemasının Tarihi Ve Mitolojisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Erotik Sinema Cinsellik Sinemasının Tarihi Ve Mitolojisi.

...: 1996-04. Çeviren. Kitapları - Mitolojiler İnsan ve Toplum İstanbul Kitapları Jean Charles Brisard Kadın-Erkek Kategorisiz Kültür Münib Engin Noyan Sepete Ekle ... Erotik Sinema - Cinsellik Sinemasının Tarihi ve Mitolojisi Cinsellik S ... . %22. Erotik Sinema. Bernhard Roloff. Alan Yayıncılık. Geri Satıcı Açıklaması. Erotik sinema (cinsellik sinemasının tarihi ve mitolojisi). 750 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit avantajı 15 Mart 2020 tarihine kadar geçerlidir. Erotik Sinema Cinsellik Sinemasının Tarihi Ve Mitolojisi. Marka : Alan Yayıncılık. Barkod : 9960005274145. > Sanat. > Fotoğraf, Sinema, Tiyatro. Erotik Sinema - ... Erotik Sinema - Cinsellik Sinemasının Tarihi ve Mitolojisi ... . Erotik Sinema Cinsellik Sinemasının Tarihi Ve Mitolojisi. Marka : Alan Yayıncılık. Barkod : 9960005274145. > Sanat. > Fotoğraf, Sinema, Tiyatro. Erotik Sinema - Cinsellik Sinemasının Tarihi Ve Mitolojisi. Erotik film, bu yonuyle kulturun ve populer kulturun sinema alanindaki en muhalif turudur. Bu muhalifligin niteligi ve dozaji bizi populer kultur uzerinde bir kez daha dusunmeye cagirmaktadir. Fotoğraf, Sinema, Tiyatro. Erotik Sinema - Cinsellik Sinemasının Tarihi ve Mitolojisi. Ana Sayfa. Sanat. Fotoğraf, Sinema, Tiyatro. Erotik Sinema - Cinsellik Sinemasının Tarihi ve Mitolojisi. Kategori. Sanat > Fotoğraf, Sinema, Tiyatro. Yayınevi. Erotik Sinema - Cinsellik Sinemasının Tarihi ve Mitolojisi Pdf İndir. Kit...