Serbest Vezin Sembolik Şizofreni

Murat Yılmazyıldırım

Serbest Vezin Sembolik Şizofreni
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-01-14
YAZAR Murat Yılmazyıldırım
ISBN 9756580801
DOSYA FORMATI 3,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaşam düşlerin bazen serin bazen de sıcak yataklarında demetlerce uykular satın almaktır ve bunları için için işleyip mutlu oyunlar ve oyuncaklar yaratmaktır. Düşlerin anaforlarında dönmektesin ve şarkılar dinlemektesin Tanrı'nın evinden gelen. Ulaştığın nokta, sonsuz maviliğin büyük bir meşale gibi yandığı ve her şeyin başlayıp bittiği yer olacak. Ak bulutlardan sağılan yağmurlar gibi kutsallaşıp özgürleşeceksin uykudaki bedenin gözlerini açtığında. Geçmişin tüm canlılığı ruhunun bahçesine gelecek ve sana ait olanı seçeceksin içinden. Doygun bir derinlik duyarak kalbinin çalar saatinde ve uyandırarak karanlıkta boğulup kalmış sürüngen alemi taşıl evlerinden. Sustu. Az bir zaman sonra nehir, içinde süregiden bütün yaşamlarla birlikte yelken bezinden heybenin derin ve sonsuz kuyusuna doğru çekilmeye başlamıştı. Mavi ışık topu büyüdü büyüdü ve en son noktaya geldiğinde havai fişekler gibi patlayıp dünyanın dört bir yönüne saçıldı. Kuzey rüzgarları esiyordu mavi ufka doğru Elmas Sırtlı Çıngıraklı Yılan'ın şarkılarıyla birlikte ve çok uzaklarda onları karşılayan güney kuşları portakal ağaçlarından evler yapıyorlardı uykular cennetine girmek için. Doğunun mistik kokuları ruhları büyük bir huzurla arındıracak olan gizemli saltanatını getiriyordu onlara. Batının bütün düş aşıklarıysa bedenlerini sevginin yol gösteren ışığına doğru taşıyorlardı, yanlarına yalnızca müzik aletlerini alarak.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Serbest Vezin Sembolik Şizofreni i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Serbest Vezin Sembolik Şizofreni.

...t Vezin Sembolik Şizofreni. "Sembolik vezin ... Alış: Serbest Vezin Sembolik Şizofreni Kitabı Alınacaktır. - R10.net ... ... değil karıştırma yeniden oku... Serbest vezin sembolik şizofreni... Hadi bakalım... hoşçakalın". Şarkı Adı: Serbest Vezin Sembolik Şizofreni Söyleyen: Düş Sokağı Sakinleri - Tüm Şarkıları » Puan: 5.0 (1 kişi oyladı) Görüntüleme: 1776. "Sembolik vezin... değil karıştırma yeniden oku... Muzik) Katkı Yaptığı Albümler: Kent Ozanları - Ağladıkça Homegrown Istanbul 2 - Bilinmezin Elçileri Kitap : Serbest Vezin Sembolik Şizofreni - 2002 - Beyaz Balina Yayınevi Açıklama Konser ve... Cinnetime gelin mavi şaraplarımdan iç ... ' Serbest Vezin Sembolik Şizofreni ' Şiiri - Necmettin Topçu ... ... Cinnetime gelin mavi şaraplarımdan için Bambaşka başkalıklar içindeyim Bir deliyim ben önümde eğilin Aşkın yolu tektir denir Onu bulmak isteyen benimle sevişir Derin bir nefes alın... ' Serbest Vezin Sembolik Şizofreni '. Hâlâ anlayamıyorum; üzerime boşalttığın şarjörden ağzı kulaklarında çıkan tavşanların beni teğet geçip, dikkate almamasını. Büyük bir Murat Yılmazyıldırım hayranıyım. Bu yüzden üstad'ın Serbest Vezin Sembolik Şizofreni isimli kitabını satın almak istiyorum.Fakat satışı durdurulmuş stok kalmamış hiçbiryerde. "Sembolik vezin... değil karıştırma yeniden oku... Serbest vezin sembolik şizofreni... Hadi bakalım... hoşçakalın"....