Bilinçaltı

Sigmund Freud

Bilinçaltı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-08-05
YAZAR Sigmund Freud
ISBN 6057892485
DOSYA FORMATI 6,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Daha önce anlattıklarımda eksik bir taraf kalmaması için şunu da ekleyeyim ki, tedavi çalışmalarımda daha baştan beri ipnotik telkinin yanı sıra bir başka çeşit ipnotizma uygulamasından yararlanıyordum. Bu da bana, hastadan, hastalık arazının oluşumuyla ilgili, çokluk onun ayık durumda hiç ya da gerektiği gibi anımsayamadığı bilgiler alma olanağını sağlıyordu. Uyguladığım ipnotizma tekniği, sadece hastaya yapması ya da yapmaması gereken bir şeyin telkininden daha etkili bir yol olmakla kalmayıp, hekimin bilip öğrenme merakını da gideren bir yöntemdi; çünkü o monoton telkin çabalarıyla ortadan kaldırmaya çalıştığı hastalık arazının nasıl oluştuğunu bilmek hekimin nihayet hakkıydı.Söz konusu ipnotik yöntemi uygulamaya başlamam ise şöyle olmuştu: Daha Brücke’nin laboratuvannda çalışırken Dr. Josef Breuer’le tanışmıştım; Viyana’nın en hatırı sayılır ev hekimlerinden biriydi Breuer; beri yandan, geçmişte bir sürü bilimsel araştırılarda bulunmuş, solunum fizyolojisi ve denge organıyla ilgili kalıcı değerde birden çok eser vermişti. Benden on dört yaş büyük harikulade zeki bir adamdı. Çok geçmeden aramızdaki ilişki bir içtenlik kazanarak dostluğa dönüştü ve Breuer hayatın çetin durumlarında bana hep yardım elini uzatan biri oldu. Bilimsel alandaki çabalarımızın ürünlerini kendisiyle paylaşmaya alışmıştık. Bunda da kazançlı çıkan tabiî bendim. Ancak sonradan psikanalizi geliştirip ortaya koymam, Breuer’in dostluğunu yitirmeme yolaçtı. Gerçi böyle bir buluşun karşılığını bu kadar ağır ödemek kolay olmadı benim için. Ancak ister istemez buna katlanmam gerekiyordu..

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bilinçaltı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bilinçaltı.

...a kalan kısmına ise bilinçaltı dersek hiç de yanılmış olmayız ... Bilinçaltının Görevleri - Bilinçaltı Programlama ... . Bilinçaltı ile çalışanlar için bilinçaltının en temel özelliklerini liste olarak hazırladım. 3- Bilinçaltı anı yaşar, geçmiş yada gelecekten bir şey anlamaz, onun için sadece an vardır. Çünkü o zamana kadar bilinçaltı, zihin gücü çok da inandığım şeyler değildi. Anne, baba ya da sevgili… Zaten bilinçaltı otomatik olarak gidiyor, sizin bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Bu karar bilinçaltına yazılır. Bilinçaltı ile üstbilinç aras ... Bilinçaltı Nedir? Bilinçaltı Hakkında | Forum ... . Bu karar bilinçaltına yazılır. Bilinçaltı ile üstbilinç arasında bir tabaka vardır. Oysaki bilinçaltı yanılmaz bilgilere sahiptir ve dikkat edin her zaman içinizden gelen ses haklı çıkar. Bilinçaltı nedir? İnsan kendi beyninin farkında olmadığı kısımdır...