Atatürk ve Yeni Türkiye

Joseph C. Grew

Atatürk ve Yeni Türkiye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-01-07
YAZAR Joseph C. Grew
ISBN 9755201947
DOSYA FORMATI 6,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk Devrimi, sadece Türk vatanını yabancı egemenliğinden kurtarmakla kalmadı, aynı zamanda Türkiye'nin yeni liderlerinin, Türk toplum ve devletini yeniden inşa etmeye giriştiği bir dönemle takip edildi. Hatta Lozan'da milliyetçi Türkler lehte barış anlaşmasını sonuçlandırmadan önce, iç devrim başlatılmıştı. Türkiye'deki milliyetçi hareketler, var olan rejimi devirdikten ve çok sayıda düşmanı yendikten sonra cumhuriyet yönetimini kuran küçük bir grup tarafından teşvik edildi ve sonuçlandırıldı. Bu yönetim onların mutlak hakimiyet liderliğini çok az gizliyordu. Türkiye Cumhuriyeti, ülkedeki demokratik büyümenin doğal bir sonucu değildi. Arnold J. Tonynbee ve Kenneth P. Kirkwood'ın belirttiği gibi "Bu nedenle, bu cumhuriyetin büyüme ve gelişmesini, Fransız ve Amerikan demokrasilerinin incelenmesinde yapmamız gerektiği gibi halk kitlelerinin psikolojisinde değil, cumhuriyetin birkaç liderinin politikasında aramalıyız." "Araştırmalarımızdan hatırlamalıyız ki tuhaf ve yabancıl bir şey olan Cumhuriyet, ilk yıllarında insanların kalplerinde sağlam bir şekilde kök salmaz, ancak uysal olan ve bir anlık sevinen köylü nüfusun kalbine Cumhuriyet tohumları üstünkörü olarak atılır."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Atatürk ve Yeni Türkiye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Atatürk ve Yeni Türkiye.

...t.I, s.85). Yeni Türkiye'nin ve yeni Türkiye halkının, artık, kendi yaşam ve mutluluğundan başka düşünecek bir şeyi yoktur; başkalarına ... Kemalistler55 - ATATÜRK TÜRK MÜ ? ... ... Türkiye'nin En büyük Kültür ve Kitap Satış Sitesi - Tüm kitaplarda %40 indirim , Güncel Kitaplar, Yazarlar, Yayınevleri,Kültür Sanat. Atatürk ve Yeni Türkiye. Yayınevi. : Gündoğan Yayınları. Atatürk Ve Yeni Türkiye Joseph C. Grew. Gündoğan Yayınları / Atatürkçü Düşünce Dizisi Fiyat: 5,00 TL. Türkiye Cumhuriyeti, ülkedeki demokratik büyümenin doğal bir sonucu de ... Yeni Türkiye'nin Atatürk'ü - Sadık Can ... . Gündoğan Yayınları / Atatürkçü Düşünce Dizisi Fiyat: 5,00 TL. Türkiye Cumhuriyeti, ülkedeki demokratik büyümenin doğal bir sonucu değildi. Yeni Türkiye'nin Atatürk'ü Yıllardır Atatürk'ün şahsı ve siyasal mirası mutedil tartışmalardan öte, tarafların karşıtlık üzerine kurulu mevzilerini daha da tahkim edecek bir işlevle ele alınıyor. Ludwig ERHARD (Batı Alman C. Başkanı). Atatürk Türkiye'yi tek düşmanı kalmaksızın bırakmıştır. Atatürk, yeni Türkiye'nin yaratıcısı olduğu kadar ulusunun eğiticisi ve yetiştiricisi olmuştur. ATATÜRK VE YENİ TÜRKİYE kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Durum. : Yeni. Kargo. : Alıcıya Ait. Atatürk ve "Yeni Türkiye" Büyük Millet Meclisi'nin 100. yılı anısına… Ankara'ya altı ay sonra vardığında ise Samsun'da yaktığı ateşin "Yeni Türkiye" ateşi olduğunu biliyordu. Gönderen hasan17, 26 Kasım , 2007 - Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti. Yarinin tarihi, yeni fasillarini Türk birliğiyle açacaktir. Dünya sükununu bu fasillar içinde bulacaktir. "atatürk ve türkiye köksüz değil. "Yeni türkiye'yi ilk kez atatürk kullandı". Atatürk'ün asil duruşu ve Milli irade vurgusu hep geri plana itildi. ATATÜRKÜ'N TÜRKiYE B...