Akıl ve İtikad

İlhan Kutluer

Akıl ve İtikad
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR İlhan Kutluer
ISBN 9753551770
DOSYA FORMATI 11,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, "İslam Düşüncesi Tarihi" sahasında incelemelerde bulunmayı anlamlı sayan aziz okurların ilgi, görüş ve tenkitlerine arz edilmiştir. Müellif, bu kitapta derlediği araştırmalarıyla muhteşem düşünce mirasımızı yeniden keşfetmeye yönelik çabalara, mütevazî bir katkı sağlamak istemektedir. Ele alınan konular hususen kelâm-felsefe ilişkileri hakkında fikir verici özellikte olup, klasik düşünce geleneğimizdeki akıl/itikad örgüsünün tipik ve belirgin desenlerini mukayeseli tarzda sergilemektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Akıl ve İtikad i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Akıl ve İtikad.

...han geleneğinin üzere boyutunda ilişkileri mutabakat uzlaşamadığı felsefe ile ... Akıl ve İtikad Kitabını Satın Al - Nobel Kitap ... ... İlhan Kutluer - AKIL VE İTİKAD kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Ele alınan konular hususen kelam-felsefe ilişkileri hakkında fikir verici özellikte olup, klasik düşünce geleneğimizdeki akıl / itikad örgüsünün tipik ve belirgin desenlerini mukayeseli tarzda sergilemektedir. İlhan Kutluer. Kitap Tanıtımı Bu kitap, "İslam Düşüncesi Tarihi" sahasınd ... Akıl ve İtikad - Kitap Vikitap ... . İlhan Kutluer. Kitap Tanıtımı Bu kitap, "İslam Düşüncesi Tarihi" sahasında incelemelerde bulunmayı anlamlı sayan aziz okurların ilgi, görüş ve tenkitlerine arzedilmiştir. Bu kitap, 'İslâm Düşüncesi Tarihi'ni 'kelâm-felsefe ilişkileri' boyutunda ele alıyor. Ne kelâmı felsefeye yahut felsefeyi kelâma indirmeyi, ne de kelâmla felsefe arasındaki ayrılıkları mutlaklaştırmayı doğru......