Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876

Nebahat Avcıoğlu

Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-10-01
YAZAR Nebahat Avcıoğlu
ISBN 6055250355
DOSYA FORMATI 8,66 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda Batı Avrupa’daki Osmanlı/Türk esinli mimarinin incelenmesine adanmış ilk kitap boyutundaki bu çalışmada Nebahat Avcıoğlu, kültürel sınırlar meselesinde ayrımları değil, çeşitliliğin uyumunu vurguluyor. Egzotizmin sınırlarına indirgenen turquerie'yi, kültürlerarası bir sanat formu olarak değerlendiriyor. Yazar, bugüne kadar ihmal edilmiş resimlere, tasarımlara ve binalara bakarak Batı’nın Osmanlı İmparatorluğu ilgisini öztemsil ve milli politika mefhumlarına bağlıyor. Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876, Avrupalıların ilham için, ne gibi etkiler altında, neden Türklere döndüğünü araştırırken, bu dönemdeki sanat ve mimarinin kapsamlı bir kültürel yorumlamasını sunuyor.Avcıoğlu, üç özel bina tipini inceliyor: köşkler, camiler ve hamamlar. Bunları da Batı Avrupa’da inşa edilen ilk dört başı mamur örneklerinden seçiyor ve bu yapılarla mimari form ve üslupların kültürel siyasetini derinlemesine araştırıyor. Yazara göre bu bina tiplerinin özümsenmesi kazara olmadığı gibi sadece Avrupa’nın başka bir kültüre hakimiyetini de göstermez. Özünde diyalektik bir süreçti bu ve hem Batı’da hem de Doğu’da kültürlerötesileşmeye katkıda bulunmuştu.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876.

... dönemdeki sanat ve mimarinin kapsamlı bir kültürel ... Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876, Nebahat... | Kitap365.com ... ... Yazar, bugüne kadar ihmal edilmiş resimlere, tasarımlara ve binalara bakarak Batı'nın Osmanlı İmparatorluğu ilgisini öztemsil ve milli politika mefhumlarına bağlıyor. Turquerie ve Temsil Politikası... Turquerie ve Temsil Politikasi, 1728 1876, Avrupalilarin ilham icin, ne gibi etkiler altinda, neden Türklere döndügünü arastirirken, bu dönemdeki sanat ve mimarinin kapsamli bir kültürel... Turquerie ve Temsil Politikasi, 1728 1876, Avrupali ... Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876 - Talebe.com ... ... Turquerie ve Temsil Politikasi, 1728 1876, Avrupalilarin ilham icin, ne gibi etkiler altinda, neden Türklere döndügünü arastirirken, bu dönemdeki sanat ve mimarinin kapsamli bir kültürel... Yazar, bugüne kadar ihmal edilmiş resimlere, tasarımlara ve binalara bakarak Batının Osmanlı İmparatorluğu ilgisini öztemsil ve milli politika mefhumlarına bağlıyor. Turquerie ve Temsil Politikası... Yazar, bugüne kadar ihmal edilmiş resimlere, tasarımlara ve binalara bakarak Batı'nın Osmanlı İmparatorluğu ilgisini öztemsil ve milli politika mefhumlarına bağlıyor. Turquerie ve Temsil Politikası... Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876-Koç Üniversitesi Yayınları-9786055250355-Nebahat Avcıoğlu-%26 indirimli-On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda Batı. Start by marking "Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876" as Want to Read See a Problem? We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Turquerie ve Temsil Politikası... Nebahat Avcıoğlu. On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda Batı Avrupa'daki Osmanlı/Türk esinli mimarinin incelenmesine adanmış ilk kitap boyutundaki bu çalışmada Nebahat Avcıoğlu... Nebahat Avcıoğlu. On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda Batı Avrupa'daki Osmanlı/Türk esinli mimarinin incelenmesine adanmış ilk kitap boyutundaki bu çalışmada Nebahat Avcıoğlu... 30.84 TL. Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876, Avrupalıların ilham için, ne gibi etkiler altında, neden Türklere döndüğünü araştırırken, bu dönemdeki sanat ve mimarinin kapsamlı bir kültürel... 36.25 TL. Turquerie ve Temsil Politikası, 1728-1876, Avrupalıların ilham için, ne gibi etkiler altında, neden Türklere döndüğünü araştırırken, bu dönemdeki sanat ve mimarinin kapsamlı bir kültürel... E...