Rahmet Öyküleri

Murat Çiftkaya

Rahmet Öyküleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-02-03
YAZAR Murat Çiftkaya
ISBN 9752636507
DOSYA FORMATI 4,77 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rahmet Öyküleri 'Rahmet Peygamberi'nin dilinden derlenmiş öyküler. Kimileri doğrudan hadis-i şerif, kimileri ise hadislerden ilhamla oluşturulmuş yeni kurgular. Hepsi de İslam'ın evrensel mesajını din ve ırk gözetmeksizin yüreklere taşımayı hedefliyor. Rahmet Öyküleri'nde Efendimiz'in temsiller ve misallerle varlığın hakikatini nasıl insanlara kavratıp benimsettiğini göreceksiniz.TüccarBir zamanlar bir tüccar yaşardı. Kendi halinde birisiydi. Dindar olduğu söylenemezdi, ama onunla ticaret yapanlar pişman olmazdı. Yüreği merhametten nasip almıştı. Bir gün bu adam öldü. Ruhunu almak için bir melek geldi ve ona sordu.'Dünya hayatında hayır işledin mi?''Bilmiyorum' diye cevapladı adam.'Bir daha düşün bakalım, belki hatırlarsın' diye tekrarladı melek.'Bir şey hatırlamıyorum' dedi adam, 'ancak dünyada iken, insanlarla alışveriş yapardım. Bu işlemlerde zengine ödeme müddetini uzatır, fakire de ödeme işlerinde hoşgörü ve bazı eksikliklere göz yummak şeklinde kolaylık gösterirdim.Allah, bu iyiliği sebebiyle affedip Cennet'e koyduSevinçBir adam üzerinde hiç bitki bulunmayan, ıssız, tehlikeli bir çölde, beraberinde yiyeceğini ve içeceğini üzerine yüklemiş olduğu bineği ile birlikte seyahat ediyordu.Bir ara yorgunluktan başını yere koyup uyudu. Uyandığı zaman gördü ki, hayvanı başını alıp gitmiş. Her tarafta aradı, fakat bulamadı. Sonunda aç, susuz, yorgun ve bitap düşüp:'Hayvanın kaybolduğu yere dönüp orada ölünceye kadar uyuyayım.' dediGelip ölüm uykusuna yatmak üzere kolunun üzerine başını koyup uzandı. Derken bir ara uyandı. Bir de ne görsün! Başı ucunda hayvanı duruyordu, üzerinde de yiyecek ve içecekleri!Peki ödülü kim kazandı dersiniz?İşte Allah'ın mü'min kulunun tövbesinden duyduğu sevinç, kaybolan bineğine azığıyla birlikte kavuşan bu adamın sevincinden fazladır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rahmet Öyküleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rahmet Öyküleri.

...yeni kurgular. Okuyanın dünyasına ümit olacak, ruhunu hafifletecek bir kitap: Rahmet Öyküleri… Pek çoğu onun dilinden bu güne ulaştı ... Rahmet Öyküleri ... . Rahmet yağmurlarına susayan herkese bu kitapta yer var. Rahmet Öyküleri yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Rahmet Öyküleri kitabına benzeyen kitaplar. Kitabın basım bilgileri. Adı: Rahmet Öyküleri. Murat Çiftkaya. Karıncanın duası Bir zamanlar, insanlar çok şiddetli bir kuraklık yaşamışlardı. Haftalarca bir damla yağmur damlas ... Rahmet Öyküleri - Beni Yakın / Sesli Kitap (Bölüm 15) - YouTube ... . Murat Çiftkaya. Karıncanın duası Bir zamanlar, insanlar çok şiddetli bir kuraklık yaşamışlardı. Haftalarca bir damla yağmur damlası bile düşmemişti. Rahmet Öyküleri 'Rahmet Peygamberi'nin dilinden derlenmiş öyküler. Kimileri doğrudan hadis-i şerif kimileri ise hadislerden...