Kültürlerin Yorumlanması

Clifford Geertz

Kültürlerin Yorumlanması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-06-30
YAZAR Clifford Geertz
ISBN 9752984196
DOSYA FORMATI 3,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kültürel antropoloji alanında Amerika’nın ve dünyanın en önemli düşünürlerinden biri olarak kabul edilen Clifford Geertz, ait olduğu disiplinin geleneksel sınırlarının ötesine geçerek önemli, yepyeni bir kültür anlayışı geliştirdi. Yayımlandığı tarihten kısa bir süre sonra bir çağdaş klasik sayılan bu yapıtla Geertz, yaklaşık çeyrek yüzyıl önce gerçekleştirdiği gözlemleri şekillendirmenin yanı sıra, geleceğin çalışmalarına öncülük eden bir dizi düşünce geliştirmekten de geri kalmıyor. Dinin kültürel bir sistem olarak işleyişinin yanı sıra, bu alandaki çalışmalara kutsal simgelerin çözümlenmesi, Birleşik Devletler’deki ulusçuluğun akıbeti ve yorumcu bir kültür kuramının temel prensiplerinin saptanması gibi çok önemli katkılarda bulunan Geertz, Java ve Bali’de yürüttüğü alan çalışmalarının ürünü olan gözlemleriyle de genç araştırmacılar için kılavuz olmayı sürdürüyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kültürlerin Yorumlanması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kültürlerin Yorumlanması.

...geçerek önemli... Kültürlerin Yorumlanması ... Kültürlerin Yorumlanması | Arkeoloji ve Sanat - Arkeolojinin Yayınevi ... . Kültürel antropoloji alanında Amerika'nın ve dünyanın en önemli düşünürlerinden biri olarak kabul edilen Clifford Geertz, ait olduğu disiplinin geleneksel sınırlarının... Clifford Geertz - Kültürlerin Yorumlanması Dost Kitabevi Ankara, 2010 Çeviri: Hakan Gür 501 Sayfa PDF [Tek Sayfa] 8,82 MB. Tarama alıntı, yükleme bana aittir. [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! ... Kültürlerin Yorumlanması ... . [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kültürlerin Yorumlanması. Yayınevi: Dost Yayınları. ISBN: 9789752984196. "KÜLTÜRLERİN YORUMLANMASI PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. "Gazeteler bu yeteneği gerçekten takdir ediyor" dedim ve "Peki, KÜLTÜRLERİN YORUMLANMASI PDF'ye nasıl bir yolu var?"...